Krimi

Kolm noort meest sõitsid ärandatud puiduveokiga Jõgevalt Tartusse kooli (52)

Dannar Leitmaa, 13. september 2019, 12:03
Foto: Aldo Luud
Neljapäeval jõudsid Tartu kutsehariduskeskuse kolm õpilast Põllu tänava koolimaja juurde haagisega Volvo palgiveokiga. Sõidukivalik oleks niiehknaa kummaline, kuid kõigele lisaks olid noored mehed selle Jõgevalt lihtsalt ärandanud.

Sõidukis oli kolm "kutseka" õpilast – 17-, 20- ja 22aastased noored mehed. Jõgeval elanud autoomanik avastas veoki kadumise eile hommikul. Sõidukil oli jälgimisseade, mis andis signaali Tartust Põllu tänavalt. 

"Kohapeal pidas politsei kuriteos kahtlustatavana kinni 20aastase mehe, kes toimetati arestimajja. Sinna toimetati politseiuurija juurde ka 17- ja 22aastane noormees. Sõiduk tagastati omanikule. Juhtunu üksikasjad selgitatakse kriminaaluurimises," kinnitati politseist Õhtulehele.

Veebiavarustes liiguvad legendid noorte narko- ja/või alkoholijoobest ja lisaks ühe õpilase konfliktist teda korrale kutsunud õpetajaga. Konfliktist polevat politsei kuulnud ja kui see tõesti koolis toimus, siis palub politsei õpetajal ühendust võtta. Küll aga kinnitas Tartu politseijaoskonna juhtivuurija Anita Peiponen, et kõik kolm meest olid kained ega osanud anda oma teguviisile mingit mõistlikku selgitust.

"On tõeline ime, et kogenematu, juhtimisõiguseta ja vastava väljaõppeta noormehe juhitud mitmeid tonne kaaluv raskeveok sedavõrd õnnelikult hommikuseks tipptunniks Tartusse jõudis. Taolise sohvri juhitud suure massiga veok võinuks hommikusel kellaajal, mil pered kooli, tööle ja lasteaeda liiguvad, enesega suurel trassil traagilisi tagajärgi kaasa tuua. Puhas õnn, et noorte arutu käitumine sedavõrd hästi lõppes,“ selgitas Peiponen.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee