Eesti uudised

Lisatud Novatoursi kommentaar. Algselt ilmunud 12.09. kell 21:00! 

Kahtlustatav firmajuht: 51 500 eurot maksva auto ostus pole midagi uudislikku (2)

Õhtuleht, 13. september 2019 20:11
Novatoursi eksjuht Andree Uustal avalikustas, kuidas Leedu taustaga ettevõte mängib maksudega. Endine tööandja süüdistab teda aga 2,8 miljoni euro ettevõtte raha omastamises. Asja uurib prokuratuur. Foto: Õhtuleht

Reisifirma Novatours eksjuht Andree Uustal, keda kahtlustatakse 2,8 miljoni euro ettevõtte raha omastamises ja eksnaisele firma rahaga auto ostmises, leiab, et sõidukiost ei peaks tema kõrge sissetuleku tõttu üldse uudisväärtust ületama. Rekordiline kahtlustus sai avalikuks eelmisel nädalal Õhtulehes. Avaldame Uustali kommentaari kriminaaluurimise kohta muutmata kujul. 

Nelja kuu palga eest ostetud sõiduauto ei tohiks ületada uudisväärtust

Kuna ajakirjaniku meelest erutab pealkirjast nähtuvalt eesti rahvast kõige enam auto teema, siis alustagem sellest. Olen tõepoolest ostnud 2016. a kasutatud sõiduauto BMW X6, mille eest tasusin 51 500 eurot. Minu keskmine töötasu 2017. a oli 14 154,27 eurot bruto, mida võite kontrollida lisatud kohtulahendist. 2016. a osas pole eraldi arvutusi teinud, aga suurusjärk oli sama. Seega ostsin omale sõiduki, mis ei maksnud enam, kui minu nelja kuu palk. Usun, et väga paljud inimesed sõidavad autodega, mille väärtus on võrrelduna nende kuupalgaga oluliselt suurem. Auto ostsin endale. Soovisin seda mingi hetk müüa, kuid ostuhuvilised loobusid mõni aeg pärast käte löömist ja isegi auto ümbervormistamist. Kuna minu lapse ema, kellega mul on kooselu aastate eest küll lõppenud, kuid kellega oleme säilitanud mõistlikud ja head suhted, vajas autot, pakkusin seda talle. Äärmiselt kurb, et ta sattus nüüd Novatoursi fabritseeritud süüdistuste ohvriks ja peab selles klounaadis, mis oli suunatud minu isiku vastu, kannatama. Küll võiks intelligentset ajakirjanikku ja lugejat huvitada, mis on tekkinud olukorra põhjuseks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.09.2019
MILJONID VASAKULE: kas reisifirma eksjuht soetas naisele uhke BMW tööandja raha eest?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee