Eesti uudised

Kopli rahvas peab laupäeval pidu 

Linnaleht, 12. september 2019, 17:09
KopliFesti põhipaigaks on mereakadeemia hoov. Pildil meenutus mullusest festivalist. Foto: Põhja-Tallinna linnaosavalitsus
Laupäeval toimuva Kopli asumifestivali üritused leiavad sel korral aset mitmes paigas korraga. Festivali põhiala, mereakadeemia hoovi kõrval pakuvad avastamisrõõmu näiteks Põhjala tehas, Bekkeri sadam, Kopli trammidepoo, Signature House, Kopli päästekomando ja Kopli vana rahvamaja.

Lisaks on kavas ekskursioonid ja orienteerumismängud. Teist korda toimuva KopliFesti lavaprogramm on valminud koostöös pärimusmuusika keskusega ja see tõotab rõõmustada folgisõpru. Peaalal esinevad kell 13 Lõõtsavägilased, kell 15 Meelika Hainsoo ja Paul Daniel, kell 16 Puuluup ning kell 17 Estonian Voices.

Mereakadeemia hoovist saab kell 14 alguse sportlik mäng KopliRogain ning ekskursioonid ja matkad. Kell 14.10 toimub seal lindikõndija Jaan Roose show ja kavas on ka politseikoerte esinemised. Avatud on noorteala ja tänavatoiduala.

Sel aastal toimuvad festivali üritused ka Põhjala tehases, mis kujuneb kunstnike ja disainerite omanäoliseks loovlinnakuks. Põhjala võõrustab muusikalisi ülesastumisi, töötube jm. Näiteks kell 14.30 esineb tehases Duo Ruut ja kell 18 trummar Tõnu Tubli.

Festivalikorraldajate jaoks on oluline looduslikku keskkonda hoida, seetõttu kogutakse festivalil tekkiv prügi sorditult koostöös Tallinna Jäätmekeskusega. Tallinna Vesi paigutab festivalialale veevõtujaama, kust saab joogivett. Lisaks on kõik dekoratsioonid tehtud Viljandi folgil kasutatud dekoratsioonidest.
KopliFest korraldati esimest korda mullu ning selle ellukutsumine sai inspiratsiooni mõned aastad tagasi kohaliku kogukonna ellu kutsutud Kopli liinide festivalilt.

Festivali täpse kava leiab aadressilt tallinn.ee/koplifest. Sealsamas saab ka ekskursioonidele ja rogainile nimesid kirja panna.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee