Galeriid

GALERII | Peeter Võsa esitles raamatut „Eesti rahva appikarje. „Võsareporteri“ lugu“ (14)

Toimetas Terttu Jazepov, 12. september 2019 19:24
Peeter Võsa raamatu esitlusFoto: Teet Malsroos
Kunagine „Võsareporteri“ ja „Politseikroonika“ saatejuht Peeter Võsa esitles neljapäeval uut raamatut „Eesti rahva appikarje. „Võsareporteri“ lugu“. Autoriga vestles Wimberg.

„Võsareporter“ oli aastatel 2006–2012 eetris olnud saatesari, kus saatejuht Peeter Võsa tegeles inimeste abistamisega ning tähelepanu juhtimisega ühiskonna valupunktidele.

Kiirelt Eesti vaadatuimaks saateks tõusnud „Võsareporter“ oli telesaade, mis ei pidanud end paremaks inimestest, kelle juures käidi ja keda ekraanil näidati. Pidevalt elu pahupoolega tegelnud saate suurim saavutus oligi tegelikult see, et asju nimetati õigete nimedega ja kõike näidati valehäbita. Sellised me olemegi. Selline ongi meie tegelik elu.

Raamatus räägitakse tühjenevast Eestist. Külad ja alevikud hääbuvad, inimesed lahkuvad kodudest, otsides paremat elu mujal. Need kes jäävad, peavad sageli toime tulema vähesega, trotsidest vaesust ja teinekord ka ametnike ükskõiksust. Taolises lootusetus olukorras otsitakse tihti tuge alkoholist, mis omakorda tekitab uusi probleeme...

Samal teemal

11.08.2019
HOMMIKUSÖÖK STAARIGA | Peeter Võsa teab, mis ajab eesti rahva jooma
28.07.2019
VIDEO | Peeter Võsa: sain kord „Võsareporteri“ võtetel kirikuõpetaja naiselt peksa
16.02.2019
Peeter Võsa astus Keskerakonnast välja
25.09.2018
Peeter Võsa meenutab „Politseikroonika” tegemist: oksendasin ühikarõdult alla ja läksin tagasi filmima