Maailm

VIDEO | Navalnõi pooldajatele korraldati massilised läbiotsimised (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 12. september 2019 18:37
Tšeljabinski staap pärast läbiotsimist.Foto: @teamnavalny_che / Twitter
Neljapäeva hommikul korraldas politsei läbiotsimised enam kui 70 kohas rohkem kui 25 linnas, kirjutab oma blogis Venemaa tuntud opositsionääri Aleksei Navalnõi staabi ülem Leonid Volkov.

„Uurimisrühmad tungisid politsei saatel kõigi meie tegevuse koordinaatorite, sageli ka nende sugulaste juurde, loomulikult otsiti läbi ka kõik piirkondlikud staabid,“ kinnitab Volkov, märkides, et ära võeti sadu arvuteid ja pangakaarte, blokeeriti pangakontosid. „Ilmselgelt püüti kogu selle operatsiooniga hävitada meie staabistruktuur,“ ütleb Volkov.

Navalnõi utsitas nädalavahetusel toimunud kohalikel valimistel oma toetajaid hääletama strateegiliselt, et Vladimir Putini kodupartei Ühtse Venemaa kandidaadid võimalikult vähe kohti saaksid. Vähemalt pealinnas see strateegia õnnestus, Ühtne Venemaa kaotas Moskva linnaduuma valimistel kolmandiku oma kohtadest.

Võimud väitsid aktivistidele, kelle staape puistasid, et käib uurimine rahapesu kahtlustuse alusel.

„Vladimir Putin on väga tige ja trambib jalgu,“ teatas Navalnõi Youtube'is. „Olete kunagi näinud sellist operatsiooni uimastiäri või korruptsiooni vastu?“

Videosid läbiotsimistest jagas Navalnõi ka Twitteris:

Вы за ФБК. Или вы против ФБК. Просто посмотрите и подумайте: можно ли поддерживать такую власть? Тех, кто так себя ведёт в ответ на потерю нескольких депутатских мест?
1. Всегда и везде агитируйте против Путина и "Единой России".
2. Поддержите нас: https://t.co/C8eRvBcDOk pic.twitter.com/yR2HEnFrol

Samal teemal

09.08.2019
Vene valimiste eripära: Navalnõi idee võit Moskvas
09.08.2019
TOETUSE VÄHENEMINE: Ühtne Venemaa kaotas Moskva linnaduuma valimistel kolmandiku kohtadest
08.08.2019
Venemaa: esmalt köielkõndimine ja siis valimised