Maailm

Ülemuse ülbus maksis neli miljonit naela (3)

Tõnis Erilaid, 12. september 2019 16:00
Illustreeriv foto.Foto: PantherMedia/Scanpix
„Not now, Stacey!“ („Mitte praegu, Stacey!“) käratas Prantsuse panga BNP Paribas juhataja Londonis iga kord, kui Stacey Macken proovis temaga jutule saada. See juhtus nii sageli, et kolleegid kippusid teda selle ütlusega narrima.

BNP Paribas oli Stacey üle meelitanud Deutsche Banki viitsepresidendi kohalt, pakkudes palgaks 120 000 naela aastas. Nelja aasta pärast sai ta teada, et temaga koos samasuguse töö peale palgatud meeskolleeg saab 40 000 naela aastas rohkem ja seepärast üritaski ebaõigluse lõpetamiseks ülemuse jutule pääseda. Seda enam, et meeskolleeg sai ka kopsakaid boonuseid, talle maksti aga neid viis korda vähem. 

Mõned pangas töötavad mehed polnud sugugi rahul, et Stacey ebaõigluse üle kurdab, ja sokutasid ta töölauale nõiakübara, kurtis naine kohtus. „Nad tulid õhtul purjuspäi pubist tagasi ja tegid sellise tembu. Ma olin väga häiritud,“ tunnistas Stacey. Ühel tema meesülemustest oli kombeks vastata ta kõnedele: „Hei, seksi!“. Kui 40. aastates Stacey oma kaebuse panga sisevõrku riputas, ei reageeritud sellele mingil moel.

See ajas Stacey nii vihale, et ta kaebas BNP Paribasi kohtusse. Seal väitis pank, et proua palgati noorema kaastöötaja kohale, mees aga oli vanem ja peabki rohkem palka saama. Kohus otsustas sel teisipäeval, et panga väited ei pea paika ning Staceyt koheldi meestöötajatega võrreldes ebaõiglaselt, määrates talle madala palga. Nõiakübaraga ahistamist ei võetud siiski arvesse, küll aga pangajuhi korduvat keeldumist temaga töö- ja palgaasjus vestlemast.

„Not now, Stacey!“ lähebki nüüd maksma neli miljonit naela (umbkaudu 3,6 miljonit eurot), mida proua pangalt nõudis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee