Eesti uudised

Martin Helme EKRE-noorte relva- ja laskmislembusest: „Toetan ja innustan kahe käega!“ (145)

Marvel Riik, 12. september 2019 15:42
EKRE fraktsiooni liige Ruuben Kaalep Sinise Äratuse liikmetega lasketiirus.Foto: Sinise Äratuse Facebook
Kolmapäevane „Pealtnägija“ rääkis EKRE noorteorganisatsiooni Sinine Äratus relva- ja laskelembusest. EKRE aseesimees Martin Helme toetab ja innustab noorte tegevust kahe käega. „Leian, et kodanikkond peab olema relvastatud ja oskama relva käsitleda,“ ütles Helme.

EKRE aseesimees on enda sõnul veendunud relvakultuuri toetaja. „Te räägite inimesega, kes on aastast 1992 olnud kaitseliidus ja relvaga väga palju ringi käinud. Mul on kolm isiklikku relva, mida kannan kogu aeg ka kaasas,“ rääkis Helme Õhtulehele.

Samal teemal

„Pealtnägijas“ selgitas Sinise Äratuse asutaja ja riigikogu liige Ruuben Kaalep, et lasketiirus käiakse seetõttu, et laskmist ja relvakäsitlemist peetakse vajalikuks oskuseks, mida tuleb arendada. „Kunagi ei tea, millal tuleb vajadusel Eestist, või ennast, oma lähedasi ja perekonda relvaga kaitsta,“ selgitas Kaalep saates.

Martin Helme on selle käsitlusega päri. „Leian, et kodanikkond peab olema relvastatud ja oskama relva käsitleda. See on õige, et on olnud aastaid riigikaitseõpetus,“ märkis ta. „See, et noored õpivad relvi käsitlema, relvast märki laskma – toetan ja innustan kahe käega!“

„Pealtnägija“ juhtis ühtlasi tähelepanu sellele, et EKRE noorteorganistaioon on lasketiirus teinud tulirelvadega poseerivaid pilte, mis mõjuvad agressiivselt. Näiteks on matkitud ISISe videoid ja tögatud juudikogukonda. Saates pareeris Kaalep piltide agressiivsust huumoriga: „Noored inimesed teevad ikka nalja.”

Helme ei mõista noorte lähenemist hukka. „ISISe teemadel on meil [näiteks] topeltstandard ja sellele tähelepanu juhtimine on täitsa õige,“ selgitas ta.

EKRE aseesimees toob näiteks Marie Le Peni, kes jagas 2015. aastal pärast Pariisi terrorirünnakuid Twitteris pilte ISISe jõledatest tegudest. „Marie Le Peni karistati selle eest, et ta näitas ISISe videot, kus nüsitakse inimesel pea maha. Teda karistati viha õhutamise eest. See, et inimesel pea maha nüsiti, pahameelt ei tekitanud. See topeltstandard on tülgastav,“ rääkis Helme. „Kas huumor on kõige parem viis selle vastu võidelda, aga see on üks viis, kuidas sellele tähelepanu pöörata.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee