Maailm

OHTLIK: põhjapõdra tõttu vajas haiglaravi 12 Soome sõdurit 

Toimetas Aare Kartau, 12. september 2019, 13:43
Põhjapõder.Foto: Pixabay
Lapimaal juhtus teisipäeva õhtul liiklusõnnetus, milles sai viga tosin Soome sõdurit. Õnnetuse põhjustas teel seisnud põhjapõder, teatab Euronews. 

Kuigi sõdurite jaoks võivad vigastused olla igapäevane asi, ei teki neid tavaliselt põhjapõtrade tõttu. Siiski põhjustas teisipäeva õhtul tõsise liiklusõnnetuse põhjapõder, kes sõiduteel seisis.

Nimelt sõitsid sõdurid soomustatud sõjaväeautodega Lapimaal, kui äkitselt hüppas teele põhjapõder. Et mitte looma tabada, tegi ühe sõiduki juht kõrvalepõike, ent tabas teist sõjaväeautot. „Pasi-tüüpi soomustatud transpordisõiduk sõitis otsa ees olevale sõidukile, kui oli sunnitud põhjapõdra vältimiseks tollest mööda sõitma,“ teatas Soome sõjavägi. 

Mõlemas autos oli õnnetuse toimumise ajal kokku 28 sõdurit. Neist 12 toimetati väiksemate vigastustega haiglasse, ent nad pääsesid sealt juba kolmapäeva hommikul. Hilissuvel võib Lapimaalt leida kuni 340 000 põhjapõtra, kes on liikluses ohtlikud, kuna nad ei karda mootorsõidukeid. Soome maanteeameti teatel juhtub pimedal varatalvisel ajal igapäevaselt ligi 20 õnnetust, milles on põtradel oma süü.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee