Foto: Andres Putting/ Ekspress Meedia
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 12. september 2019 13:38
Läti riigi lennufirma Air Baltic sai esimesel poolaastal 26,6 miljonit eurot kahjumit, mis on hüppeline tõus 2018. aasta esimese poolaasta 15,5 miljoni euro suurusest kahjumist.

ERRi uudisportaal kirjutas, et sel suvel emiteeris Air Baltic 200 miljoni euro ulatuses viieaastaseid võlakirju, intressimääraga 6,75 protsenti aastas, mida ostsid ettevõtte teatel enam kui 100 investorit 25 riigist. Tegemist oli Läti ajaloo suurima võlakirjaemissiooniga. 

Sel aastal võimalikele investoritele esitatud andmete kohaselt oli Air Balticu kasum 4,6 miljonit eurot, kuid kasumi asemel oli ettevõte hoopis 18,7 miljoni euroga kahjumis, kuna varasematest perioodidest edasi lükatud tulumaks tuli ära tasuda. 

Eesti regionaallendudele keskendunud lennufirma Regional Jeti juht Jan Palmér kommenteeris, et Air Baltic oleks juba ammu pidanud oma tegevuse lõpetama, kuid tõi välja, et Leedu FlyLAL-i ja Nordica turult lahkumine on olnud Air Balticu jaoks soodus ja lisaks on tegemist Lätile olulise ettevõttega, millest 80 protsenti on ühtlasi riigi omand.