Krimi

FOTOD | Politsei pidas kinni Ülle tapmises kahtlustatava mehe, kriminalistid toimetavad tema maja ümber (83)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 12. september 2019, 19:16
Foto: Kaspar Pokk
Kolmapäeva õhtul pidas politsei kinni 30aastase mehe, keda  kahtlustatakse Viljandimaal koduteel kadunuks jäänud ja surnuna leitud 35aastase Ülle tapmises. „Praegu saame öelda, et tegemist ei olnud juhuslikult valitud ohvriga, vaid kuritegu toimus isiklike suhete pinnalt,“ tõdes Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass. 

Esialgsetel andmetel tuli Ülle 27. augustil oma kodukandis Viljandimaal bussilt maha ning tegi koduteel juttu talle tuttava 30aastase mehega. Pärast seda ei olevat keegi enam naist näinud ja ta kuulutati teadmata kadunuks. Piirkonnas viidi läbi mastaapsed maastikuotsingud ning paralleelselt kogus politsei oma allikatest juhtunu kohta lisainfot, mis viis veendumuseni, et naise kadumine ei ole tema vaba tahe. Juhtunu uurimine jätkus kriminaalmenetluses.

Samal teemal

Naise vägivallatundemärkidega surnukeha leiti 9. septembril Mulgi vallas järvest, mis asub ligikaudu 50 km kaugusel Ülle kodust ja kohast, kus teda viimati nähti. Sündmuskohal, kust surnukeha leiti, töötasid politseiuurijad, kriminalistid ja teised korrakaitsjad, et koguda tõendeid, mis annaks aluse kuriteos kahtlustatav mees esimesel võimalusel kinni võtta.

Politseioperatsiooni käigus pidasid korrakaitsjad 11. septembri õhtul Pärnumaal kinni 30aastase mehe, keda seni kogutud tõenditele tuginedes kahtlustatakse Ülle tapmises. Kehtivaid kriminaalkaristusi kahtlustataval ei ole.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Toomas Liiva sõnul esitab prokuratuur kohtule taotluse kahtlustatava vahistamiseks. „Kriminaalmenetluse käigus selgitatakse veel naise täpne surmapõhjus, tapmisele eelnenud sündmused ja muu vajalik info. Mees on praeguseks tapmises kahtlustatavana üle kuulatud. Toime on pandud tapmine ehk raskeim isikuvastane kuritegu, millega võeti teiselt inimeselt elu ja lisaks riivati oluliselt kohaliku kogukonna turvatunnet. Mehe käitumist ja kuriteo raskust hinnates on põhjust arvata, et vabaduses võib ta hakata uurimisest kõrvale hoidma või panna toime uue kuriteo ja seetõttu taotleb prokuratuur kohtult tema vahistamist,“ ütles Liiva.

Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass ütles, et tegu on harukordse juhtumiga, kus Lõuna-Eesti ühes kõige turvalisemas külas satub koju suunduv naine päise päeva ajal nii raske kuriteo ohvriks. „Praegu saame öelda, et tegemist ei olnud juhuslikult valitud ohvriga, vaid kuritegu toimus isiklike suhete pinnalt,“ ütles politseijaoskonna juht. „Selle juhtumi võimalikult kiire lahendamine ja kogukonnale turvatunde tagasi andmine oli algusest peale ja on jätkuvalt politseile väga oluline. Uurijad andsid endast parima, et murest murtud lähedastele vastused anda, tõendeid leida, kahtlusalune kindlaks teha ning ta kinni pidada. Kahjuks ei ole meie võimuses Üllet tagasi tuua, kuid vähemalt saame kinnitada, et kuriteos kahtlustatav on arestimajas ja uurimise all.“ 

Tapmise eest võib kohus karistada kuue- kuni viieteistaastase vangistusega. Uurimist juhib Lõuna Ringkonnaprokuratuur.

Neljapäeva pärastlõunal ja õhtul oli näha, kuidas kriminalistid askeldavad kuriteos kahtlustatava mehe maja ümber. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee