Poliitika

SPEKULATSIOONID: mis saab peaprokuröri kohast ja kas Lavly Perling saab jätkata? (25)

Eesti Päevaleht, 12. september 2019 11:47
Peaprokurör Lavly PerlingFoto: Teet Malsroos
EKRE ministritele vastumeelt peaprokuröri Lavly Perlingu saatus on juba pikemat aega küsimärgi all ja kuigi valitsuses pole selle ametikoha täitja osas veel üksmeelele jõutud, hakkab aeg otsa saama, sest Perlingu ametiaeg peaprokurörina lõpeb 31. oktoobril.

Poliitkoridorides on ametikoha kohta hakanud levima spekulatsioonid, millest  esimene ja kõige ebatõenäolisem on see, et valitsus paneb peaprokuröri küsimuse hääletusele, EKRE jääb Isamaa ja Keskerakonna vastu kaotusseisu ja on sunnitud Perlinguga nõustuma.

Samal teemal

Sosistatakse ka, et peaminister Jüri Ratas ja teised Keskerakonna ministrid jäävad Perlingu küsimuses neutraalseks ning lasevad Isamaal ja EKRE-l omavahel kokku leppida nii, et Perling jääb ametisse, kuid EKRE-le antakse omakorda roheline tee politsei-ja piirivalveameti peadirektorist Elmar Vaherist vabanemiseks.

Kolmandana viidatakse, et kuna EKRE vaen Perlingu vastu on ammune, siis ei saa nad ka oma sõnu süüa ja suruvad ikkagi läbi mõne muu kandidaadi, olles samas valmis loobuma Vaheri kangutamisest.

Kõige tõenäolisem on aga see, et justiitsminister Raivo Aeg ei tagane Perlingust ega esita ühtegi kandidaati ning Perling jätkab pärast ametliku ametiaja lõppemist peaprokuröri kohusetäitjana.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes. 

Samal teemal

12.06.2019
Õiguskomisjon esimees: kuulujuttude paljusus näitab, et Lavly Perling on erakondade ülene
19.05.2019
Viktor Särgava püüab takistada Lavly Perlingu jätkamist peaprokurörina