Maailm

MILLINE VEDAMINE: pudelikiri päästis matkates lõksu jäänud perekonna (1)

Toimetas Aare Kartau, 12. september 2019, 10:56
Illustreeriv foto. Whitsoni perekonna päästis roheline plastikust joogipudel.Foto: Pixabay
Kolmeliikmeline perekond jäi matkates California looduses lõksu, ent pääsesid tänu pudelikirjale, teatab BBC.

Curtis Whitson, tema tüdruksõber ja 13aastane poeg otsustasid juuni keskel pika matka ette võtta. Nende plaan oli liikuda mööda Arroyo Seco jõge läbi kanjoni. Neile jäi ette aga kosk, mille kõrvalt pere köie abil alla ronis. Whitson ning tema kaaslased suundusid mööda kanjonit edasi, lootes leida laagriplatsi, ent peagi avastati end tupikust. Teekonda takistas kitsas kanjoniosa, mille keskel voolas kiirevooluline jõeosa – kärestik. Ka kanjon oli 15 meetrit kõrge, mistõttu polnud võimalik sellest üles ronida. 

Tagasi kose juurde jõudes oli eelnevalt kose tippu kinnitatud köis kadunud. Kuna tagasipääsu polnud ning jõevool oli ujumiseks liiga kiire, sattus pere ahastusse. „Mu süda vajus saapasäärde, kui ma mõistsin, et jõgi on liiga ohtlik, et mööda seda edasi liikuda,“ sõnas Whitson. Kuna läheduses ei olnud ühtegi hingelist ning puudus ka mobiililevi, otsustas pereisa paberile appikutse kirjutada ning selle erkrohelise pudeliga mööda jõge teele saata. „Me oleme kose all lõksus. Saatke palun abi,“ seisis pudelisse pandud sildil.

Õnneks leidsid sõnumi poole kilomeetri kaugusel olnud matkajad, kes kohe ka abi kutsusid. Keskööl saabuski kohale päästemeeskond, kes perekonna nigelast olukorrast välja aitas. „Neil polnud tõesti palju variante. Kui nad poleks sõnumit sel teel välja saatnud, oleks võinud päästmiseks palju rohkem aega minna,“ teatas California liikluspolitseinik Todd Brethour.

1 KOMMENTAAR

r
RS2 eile, 10:40
Öelgu veel, et Jumalat pole olemas. Seekord läks tõesti hästi.
t
Tagasi kose juurde jõudes oli eelnevalt kose tippu kinnitatud köis kadunud. 13. september 2019, 16:43
Et siis köis jõudis tagasi kose juurde ja siis oli see (köis) kadunud. No midagi ei saa aru.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee