Õnnetus Kloogaranna maanteelFoto: Tiina Kõrtsini
Eesti Päevaleht 12. september 2019 07:52
Kolmandik tänavu maanteeameti ja politsei ühiskontrollilt liiklemiskeelu saanud busse sõidab ATKO Harjumaa liinidel, kuid vigastest bussidest on veel suurem mure juhtide puudus ja üleväsimus.

Maanteeameti ühistranspordiosakonna juhtivekspert Mika Männiku sõnul on Harju maakonnas kõige rohkem probleeme ja ühe põhjusena toob ta välja selle, et praeguseks esitatud aruannete põhjal on bussiettevõte kogu aeg miinustes.

Kui teised bussifirmad on rahaliste raskuste tekkimisel tegevuse lõpetanud, ei ole ATKO siiani olnud loobuja ja on tekkinud olukord, kus madal palk on peletanud oskuslikumad juhid eemale ja üle koormanud veel alles jäänud juhid, kellel pole kvalifikatsiooni või keeleoskuse pärast tööturul muud valikut.

Männiku sõnul on reisijatel põhjust muretsemiseks, sest ATKO puhul on ilme tendents, et juhid planeeritakse lõhki ja sellega seoses on leidnud ka tõendamist, et ettevõttes on sunnitud juhte rikkuma töö- ja puhkeaja seadust.

Näiteks võib tuua juulis Kloogaranna maanteel toimunud üle 20 kannatanuga liiklusõnnetuse, kus ATKO bussijuht sõitis päise päeva ajal otsa tee ääres seisvale veoautole, millel põlesid ohutuled ja kuigi kriminaalmenetlus veel käib, ei saa põhjusena välistada bussijuhi üleväsimust.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.