Eesti uudised

PÕHJUST HIRMUKS: ATKO bussid on tehnovigadega ja nende juhid üleväsinud (22)

Eesti Päevaleht, 12. september 2019, 07:52
Õnnetus Kloogaranna maanteelFoto: Tiina Kõrtsini
Kolmandik tänavu maanteeameti ja politsei ühiskontrollilt liiklemiskeelu saanud busse sõidab ATKO Harjumaa liinidel, kuid vigastest bussidest on veel suurem mure juhtide puudus ja üleväsimus.

Maanteeameti ühistranspordiosakonna juhtivekspert Mika Männiku sõnul on Harju maakonnas kõige rohkem probleeme ja ühe põhjusena toob ta välja selle, et praeguseks esitatud aruannete põhjal on bussiettevõte kogu aeg miinustes.

Samal teemal

Kui teised bussifirmad on rahaliste raskuste tekkimisel tegevuse lõpetanud, ei ole ATKO siiani olnud loobuja ja on tekkinud olukord, kus madal palk on peletanud oskuslikumad juhid eemale ja üle koormanud veel alles jäänud juhid, kellel pole kvalifikatsiooni või keeleoskuse pärast tööturul muud valikut.

Männiku sõnul on reisijatel põhjust muretsemiseks, sest ATKO puhul on ilme tendents, et juhid planeeritakse lõhki ja sellega seoses on leidnud ka tõendamist, et ettevõttes on sunnitud juhte rikkuma töö- ja puhkeaja seadust.

Näiteks võib tuua juulis Kloogaranna maanteel toimunud üle 20 kannatanuga liiklusõnnetuse, kus ATKO bussijuht sõitis päise päeva ajal otsa tee ääres seisvale veoautole, millel põlesid ohutuled ja kuigi kriminaalmenetlus veel käib, ei saa põhjusena välistada bussijuhi üleväsimust.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

22 KOMMENTAARI

m
Mahvalda 13. september 2019, 22:10
ATKO puhul on kogu viga selles, et omanik perekond Sarapuu on väga kasuahne ja vahendeid valimata tahavad ise rikastuda. Seda on näidanud paljud juhtumid juba vene ajast ja eesti aja algusest.
s
Sõiduki juht. 13. september 2019, 09:16
Me ainult toome esile Atko bussifirma probleeme kuid huvitav on see,et samad probleemid on ka teiste bussifirmadega.Ei ole bussijuhte ega busse.Need b...
(loe edasi)
Loe kõiki (22)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee