Eesti uudised

Ealine diskrimineerimine: naine nõuab linnavalitsuselt kohtus hüvitist

Siim Randla, 12. september 2019, 07:09

36 KOMMENTAARI

v
V. Parve/ 12. september 2019, 20:44
On tavaline, et seal, kus kõrgem võim on läinud nooremate kätte, tahavad viimased, et nende kaastöölised-alluvad oleksid veel nooremad ja mitte eriti tugeva (elukogemusel põhineva) isikliku ning professionaalse vaatega. Sobivus koos pidu panna on kaastöötaja valikul - kui valiv juht talle omast taskust palka ei maksa! - professionaalsusest tähtsam. Valiksid kaastöötajat need, kes tema abiga ise palgaraha välja peaksid teenima, oleks kogenud professionaal igal juhul eelistatud. Siin ongi juhtum, et oli vaja vältida kogenud ja tööd juba tundvat inimest, keda ei anna semuks painutada.
t
Töökoht ei ole lasteaed!/ 12. september 2019, 22:05
Nii alahindav kommentaar, oletan, et siiski täisealiselt inimeselt. Mis semutsemisest ja nö. "koos pidutsemisest" käib jutt? Ilmselge on see, et yheks valikukriteeriumiks on ka sobivus meeskonda. Sageli see lihtsalt on nii. Olen ise kandideerinud töökohale, kus viimasesse vooru pääsenud olid suhteliselt vördsed ja otsustavaks sai "sobivus meeskonda", vähemalt nii keskastmejuht ja personaliga tegelev inimene väitsid; minule seda tööd ei pakutud - täiesti möistan; ju ma ei sobinud lihtsalt tiimi ja mitte midagi drastilisemat. Aga kohtusse ma kyll potentsiaalset tööandjat ei kaevanud.
t
Töökoht ei ole lasteaed!/ 12. september 2019, 22:10
Yldiselt on ikka nii, et tehakse kas otseselt vöi kaudselt taustauuringut ja kysitakse eelmistest töökohtadest isikuomaduste kohta. Juhul kui isikuomadused ei ole just...noh, meeldivamate killast, siis ole kuitahes hea omal alal, sa lihtsalt ei sobitu tiimi ja köik. Lihtne! Mitte kedagi ei saa syydistada, alati saab ise paindlikum olla ja oma (suhtlemis-)oskusi arendada; nö "protsessijad" ja kaebajad, ei meeldi kellegile. PS! Minu isiklik arvamus, ei kommenteeri konkreetset juhtumit.
m
Minu / 12. september 2019, 18:34
teada oli seal tegu oma tuttavaga kes osutus valituks.Sellel tuttaval ei olnud ka vastavat haridust sellele kohale.
e
Endine tartlane/ 12. september 2019, 19:26
Konkursil osalesid mitmed pädevad kandidaadid. Ilmselt oli mingi pöhjus, et miks valik oli selline, mille vastu nyyd protsesteeritakse. Usun, et see proua on saanud oma oskusi ja käekirja eelnevate aastate jooksul Tartu linna hyvanguks juba näidata ja oli ilmselt vaja uusi visioone ning nägemusi. Sellisel ametkohal peab olema lisaks pädevusele ka eriti head sotsiaalsed oskused ning vöimekus suhelda erinevate inimeste ja inimryhmadega. Vöimalik, et mingi oskus oli puudulik ja mingi teine oskus eriti hea, kokkuvöttes valituks osutus ostustajate arvates parim.
o
oeh/ 12. september 2019, 12:14
Võib ollatõesti , et asi pole vanuses vaid selles, et inimene ise on tervise poolest närviline, on riiakas, probleeme tekitav ja temaga oleks raske koostööd teha.
o
oeh/ 12. september 2019, 12:12
Nii vana asi juba. Ammu ajakirjanduses läbi käinud.
t
tubli tädi/ 12. september 2019, 12:09
Ealine diskrimineerimine on meil VÄGA (tihti varjatult) levinud, hea, et keegi julgeb/jaksab/tahab selle vastu võitlusse asuda. Jõudu ja edu!
t
tubli tädi/ 12. september 2019, 12:09
Ealine diskrimineerimine on meil VÄGA (tihti varjatult) levinud, hea, et keegi julgeb/jaksab/tahab selle vastu võitlusse asuda. Jõudu ja edu!
e
Egge Kulbok-Lattik / 12. september 2019, 11:46
Väga tubli, et ta julgeb enda eest seista. Palju neid 60-aastaseid naisi on? Ealine diskrimineerimine on olemas aga selleks, et seda märgata tuleb jõuda vastavasse ikka. Loodan, et ta saab tööd ja õiguse kohtus.
e
Endine tartlane/ 12. september 2019, 19:33
Miks peaks diskrimineerima nooremaid kui 60-aastaseid? Kas see on öigustatud?! Valituks peaks osutuma ikka inimene, mitte vanuse töttu, vaid eriti heade erialaste oskuste vöi potentsiaali töttu, mitte vanim kandideerija. Hästi kahju oleks kui maksumaksja maksab hyvitise kinni (juhul kui selline löpptulem tuleb), parem vöiks aksepteerida tulemust ja mitte linnarahva raha raisata! PS! Lihtsalt aeg-ajalt on hea peeglisse vaadata ja kysida, et kas ma ikka olin/olen PARIM.

m
12. september 2019, 11:41
Mode käsib harituid maha salata
m
12. september 2019, 11:40
Mode ei luba kommenteerida lehma lellepoegadest
t
tuleb välja,et/ 12. september 2019, 10:33
naine on üsna kohutav, norib ,õiendab,miks ta arvab, et just tema peaks antud töökohal töötama,õnnitlen Tartu linnavalitsust,et ta sellist naist tööle ei võtnud,lausa tüliõun.
G
.../ 12. september 2019, 10:26
Googeldades leiab, et tädi kerjab annetusi, et kohtusse minna. Kui madalale võib langeda?
p
problemaator/ 12. september 2019, 10:24
Kui inimene mittevalituna juba selliseid probleeme tekitama hakkab, siis ma vaid kujutan ette millised probleemid temaga oleks tekkinud, kui ta valituks oleks osutunud. Seega palju õnne Tartule õige valiku puhul.
P
.../ 12. september 2019, 10:23
Peale seda artiklit vaevalt, et keegi seda naist eales tööle võtab enam. Mina küll ei julgeks sellist palgata, mine tea, mille eest kohtusse antakse! Ikka ego inimesel, tema ei osutunud valituks ja kohe peab talle hüvitist maksma!
k
12. september 2019, 11:50
kas ise artiklit lugesid? Kvalifitseerunud inimest ei kutsutud isegi vestlusele ega vastatud, miks ta ei kvalifitseerunud. Viitab, et tegu oli formaalse konkursiga, kus ametikohale inimene olemas. Kui kvalifitseerunu, seda saab igaüks ise hinnata, kui vaatab, kes selles ametis praegu töötamas. Mitte ego ei vii kohtusse, vaid see, et personaliotsijad ei soovi inimestega suhelda. Kas normaalne oleks nina norgus kodus patja nutta? Et siis ei oleks seda "ego inimesel"? Ja sellise patjanutja võtaksid tööle?
s
12. september 2019, 10:14
Seda nimetatakse ülekvalifitseerituseks, mis on keskealiste mittevärbamise tavaline põhjus.
j
13. september 2019, 10:12
jah, sest kõige paremini juhitavad on harimatud - see on väga vana tõde ja sellepärast on ka olnud ühiskondi, kus haridusele ei lastud igaüht ligi. Erialaspetsialist, kel ka selle valdkonna pikk töökogemus, jäetakse vastuseta kõrvale. Vanemspetsialistiks võetakse Maaülikoolist keskkonnakaitse-eriala baka-tasemega noor inimene (baka oli nõuka-aja töölisklassi tsehhijuhatajate koolitamiseks nn.lõpetamata kõrgharidus, kus näiteks viieaastasest täisprogrammist tuli edukalt eksamitega läbida 3 aastat). Ja kõrvale jäeti see: https://www.etis.ee/CV/Merike_Kaunissaare/eng?tabId=CV_EST
õ
Õppida on tore!/ 13. september 2019, 11:49
Õppida ja ennast täiendada on tähtis. Loomulikult. Avaliku, siia kopeeritud CV põhjal paar mõtet: ülipikk doktorantuur (viimased 8 aastat, aug.2018 seisuga) ja ainult 2 publikatsiooni (allikas: ETIS). Isegi monograafiana doktoritööd tehes pole seda yleliia palju...Teenistuskäigus mitmeaastaseid lünki (viitan CV-le ETISE-s), 2005-2008 nt.
p
12. september 2019, 10:11
paneme siis juurde ka viite praegu sellel ametikohal töötavale isikule - avalikult google'iga leitud: https://www.tartu.ee/et/kontaktid/kristin-kagu Jõudu hüvitisenõudjale - ilmselgelt on tal selleks õigus! Et valitud on bakatasemega noor ja kogenud spetsialisti ei kutsutud isegi vestlusele, näitab nii mõndagi... Tegelikult küsib see naine isegi vähe!
h
hmm/ 12. september 2019, 10:21
Uskumatu tõesti, et mingi keskkonnakaitse baka on nüüd linnakujundaja... see keiss pakub huvi ja edu Kaunissaarele!

o
omalajal olin kah tegija omalalal / 12. september 2019, 09:40
Lä ks enne pin sile jäämist suu remat krõ binat tee nima ,aga du tk it , nüüd käib kohut kui dagi peab selle ra ha kese ju kä tte saama
k
kohtunik/ 12. september 2019, 09:38
Edu oma õiguste kaitsel! Selline on tüüpiline laialtlevinud diskrimineerimise vorm - isegi vestlusele ei kutsuta, sest sinna kohale on tegelikult juba inimene olemas.
a
Anda teada / 12. september 2019, 11:39
Kui kellelgi on veel tuttavaid lehma lellepoegi, kellel ei ole töökohta ega haridust, ei kogemusi ja on piisavalt laisk ja otsustusvõimetu, siis palume sellistel kandidaatidel endast märku anda ja vastutavad kohad saavad täidetud
p
pärnakas/ 12. september 2019, 09:32
Merike Kaunissaare on meeldiva suhtlemisega ja omal alal kompetentne inimene. Loodan, et ta võidab kohtus.
h
hmm/ 12. september 2019, 10:31
Võidab kohtus mida? Sinu maksuraha tahab ju endale. Selle raha eest saaks midagi linn ära teha, nüüd tahab üks inimese seda raha endale, ilma et ta üldse oleks isegi mingit tööd selle heaks teinud. See polegi sinumeelest ajuvaba? Kõik tööotsijad hakkavad ettevõtteid kohtusse andma kui neid ei valita?
e
Endine tartlane/ 12. september 2019, 20:01
Meeldivast suhtlemisstiilist vöib olla eri meelt! Önneks tänapäeval on olemas näoraamat, kust on vöimalik inimeste irooniat/huumorit/ellusuhtumist näha ja täiesti avalikult. Sageli personalijuhid jälgivad avalikke profiile, et saada kandidaadist paremat ylevaadet...
t
to: Endine tartlane/ täna, 20:01/ 12. september 2019, 22:17
mis näitaja on subjektiivne ja kontrollimatu infoga sotsiaalmeediakonto? Paljudel seda polegi või ei sisalda praktiliselt midagi. Kassipiltide ja hommikusöögitaldrikute ning edevate (võlts)pseudoselfide järgi teha spetsialisti kohta järeldusi on ikka tõesti kõva sõna! Prohvessionaalsed (sihilik kirjapilt) personalijuhid neh!
o
On ikka näitaja/ 13. september 2019, 07:28
On ikka näitaja see nöoraamat kui sinna kommenteerida/arvustada/iroonitseda avalikes postitustes inimesi/nähtusi. Sarkasm ja iroonia kaasinimeste kohta ytleb päris palju, isiklikult ei tahaks kroonilist satiirikut töökeskkonda oma igapäevast hammaste teritamist harjutama. Kergesti lähenetavad (räägin ikka verbaalsest suhtlusest, mitte millestki muust, eks..) ja laduse suhtlemisega töökaaslased on parimad!
j
juku/ 12. september 2019, 08:39
kes jäi aga tallinna linna volikogust välja seoses sellise mehikese nagu riisalu sinna trügimisega..ta polnud ju üldse nimekirjaski ja kuidas ta sinna sai? kus on siis siin riigis öiglus? pätikari -pannakse keda tahetakse ,,,pukki,,ei loe rahva tahe siin riigis kus ikka veel kommunistid juhivad teisi...
r
Reonella/ 12. september 2019, 08:24
Miks sa välimust arvustad? Kas see töö eeldab modelli mõõtmeid?
5
54-ne naine/ 12. september 2019, 10:01
Reeglina peegeldab just välimus inimese ellusuhtumist, keerulistes olukordades hakkamasaamist ja mis siiin salata, ka oskus kollektiivset tööd teha.
t
to: 54-ne naine/ täna, 10:01/ 12. september 2019, 13:08
tõesti? Sel juhul - kuidas Sa hindad nüüdseks juba lahkunud Stephen Hawkingi välimuse järgi tema ellusuhtumist, keerulistes olukordades hakkamasaamist ja, mis siin salata, ka oskust kollektiivset tööd teha? Või kehtivad välimuskriteeriumid ainult üle keskealistele naistele? Kuid sel juhul - kuidas lood Tarja Haloneni ja Angela Merkeliga? Ka nemad ei ole missivälimusega paksu krohvikihiga kaetud peenikesed missikandidaadid? Vesi peale?
s
12. september 2019, 08:15
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
samuti vanem naine-le/ 12. september 2019, 10:40
Asi nimega sina oled kokku üks (vaimne)HARIMATUS!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee