Eesti uudised

Roheliste erakonna juht: pankrot pole lahendus (16)

Ohtuleht.ee, 11. september 2019 21:10
Foto: Daisy Lappard
Erakonna Eestimaa Rohelised kassas on juba 2010. aastast suur puudujääk. Eelmisel nädalal märkis erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) esimees Liisa Oviir, et kui erakond ei võta rahaasjade klaarimiseks midagi kiiresti ette, tuleks esitada pankrotiavaldus.

Roheliste erakonna esimees Züleyxa Izmailova (pildil) teatas kolmapäeval, et kuigi partei on suurtes võlgades, ei ole pankroti väljakuulutamine mingi lahendus. „Pankrot ei lahenda meie võlausaldajate muresid. Teeme nendega uued kokkulepped ja tasume võlad. ERJK võiks aga keskenduda hoopis erakondadele, kes elatuvad rahva rahast ja jätma rohelised seni rahule, kuni pole kaasanud meid teiste erakondadega võrdsetel alustel komisjoni töösse,“ ütles Izmailova roheliste kodulehel, vahendab ERR.

Teama sõnul on roheliste suur puudujääk tekkinud sellest, et nad ei saanud riigikogust välja jäänud erakonnana tagasi 62 500 euro suurust kautsjoni, mis valimistel osalemiseks maksti.

Seaduse järgi tagastatakse riigikogu valimistel tasutud kautsjon, kui kandidaat osutub valituks või saab valimisringkonnas hääli vähemalt poole lihtkvoodi ulatuses või kui erakonna kandidaadid koguvad üleriigiliselt vähemalt viis protsenti häältest. Roheliste erakond sai valimistel aga 1,8 protsenti häältest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee