Krimi

VERETÖÖ VÄIKELINNAS: alluva ja ülemuse jooming lõppes võika surmaga (1)

Dannar Leitmaa, 11. september 2019, 19:59
Ahjupuude jaoks toodud kirvest sai taparelv.Foto: TEET MALSROOS

Kui kiirabi ühel jaanuariööl eramaja juurde jõudis, seisis majaperemees Jüri värava juures ja tegi suitsu. Kiirabibrigaad arvas esimese hooga, et väikelinnas tuntud ettevõtja Jüri ongi inimene, kellele abi vaja oli, siis tegelikkus oli hoopis teine.

„Minge vaadake,“ ütles Jüri ja viipas maja poole. Kiirabiarstidele avanes suures avatud köögis õõvastav vaatepilt – kahel toolil lebas mees, seljas valge verelaikudega T-särk. Ruum oli väga puhas, ei mingeid kakluse jälgi, mööblit polnud maha lükatud ega muud sarnast. Väike vereloik oli maas köögis asunud laua ja kahe tooli lähedal.

Kiirabiarst tõstis lamava meesterahva särgi üles ja nägi kohe noahaavu. Kolm haava rindkeres vasakul, kaks haava kõhupiirkonnas. Kui arst hakkas Jürilt küsima, et mis juhtus, siis esimese hooga ei saanud Jüri justkui midagi aru. Ta ei vastanud esimese hooga, kuid hakkas veidi hiljem rääkima, et ta alles rääkis lamajaga. Mehe nahk oli veel soe, kuid mees oli täiesti kahvatu. Arstid hakkasid meest elustama. Jüri palus, et nad mehe päästaksid. Elustamine kestis veerand tundi, Jüri käis samal ajal ärevalt ringi. Elustavad arstid nõudsid Jürilt, et ta kutsuks politsei välja, kuid Jüri väitis, et telefon on kadunud. Lõpuks kutsus politsei välja kiirabibrigaad. Politsei jõudis kohale siis, kui kiirabibrigaad lõpetas elustamist. Haavatud mees oli surnud.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee