Maailm

SAASTEOHT: Jaapan võib Fukushima tuumajäätmed lihtsalt merre visata  (12)

Toimetas Greete Kõrvits, 11. september 2019, 20:00
Fukushima jahutamise jäätmevett hoitakse nendes hiiglaslikes mahutites.Foto: Reuters/Scanpix
Kaheksa aastat pärast Fukushima tuumakatastroofi ei mahu mürgised jäätmed enam hoidlatesse ära. Jaapani keskkonnaministri sõnul võib ainsaks võimaluseks olla jäätmete merevette heitmine.

Et jahutada kahjustada saanud tuumajaama küttekeskust, pumpab ettevõte Tokyo Electric igal aastal sinna kümneid tonne vett. Kui vesi ära kasutatud, on ta mõistagi saastunud ning seejärel läheb see spetsiaalsesse hoidlasse. Ent Jaapani rahvusringhääling kirjutab, et saastunud vee hoidlad on kohe-kohe täitumas. Teisipäeval peetud pressikonverentsil nentis Jaapani keskkonnaminister Yoshiaki Harada kahetsusega, et tõenäoliselt on ainus võimalus jahutusvesi edaspidi merre suunata.

Lõuna-Korea lõi uudise peale juba häirekella, vahendab CNN, väljendades arusaadavat muret mere reostamise ning inimeste tervise pärast mõlemas riigis. Siiski rõhutab Jaapani valitsus, et pole asjale lõplikult käega löönud. Seoul pakkus Toykole, et võiksid koos lahenduse üle arutelu pidada ja keskkonnasäästlikuma alternatiivi leida.

12 KOMMENTAARI

s
seletaja 12. september 2019, 13:25
Eks Piiblis kirjapandu maailmalõpu kohta hakkab täide minema. Ühe asjaoluna nimetatakse seal kõigi mereelukate surma reostunud merevee tõttu. Müristid röögivad muidugi midagi kliimasoojenemisest, et masside tähelepanu tegelikest põhjustest kõrvale juhtida.
n
noh 12. september 2019, 12:54
Sealt läheb radioaktiivne vesi ammu merre, keegi ei kontrolligi seal toimuvat. Läbi ookeani reostavad varsti kogu kontinendi ning kalad jm. meresaadused on seal mõnusad radiatsioonipommid.
Loe kõiki (12)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee