Maailm

Euroopa imestab: kust võtab Holland pensionideks raha (7)

Tõnis Erilaid, 11. september 2019, 19:10
Holland on ainus Euroopa riik, kus keskmine netopension on sama suur kui keskmine netopalk, selgub Taloussanomate elatisraha ülevaatest. Netopensioni baasosa on seal 1000 euro ümber, kuid sellele lisandub vähemalt sama kopsakas summa tööaastate eest määratud pensioni.

 Ajalehe väitel on pensionäride paradiisid ka Austria, Luksemburg, Belgia, Norra ja Island. Näiteks on Austrias keskmine pension 80 protsenti palgast. Neis riikides ületab see ka pärast ostuvõimega ühtlustamist Euroopa keskmist taset, nagu Hollandiski, kuigi sealsed vanurid jäävad siiski Austria ja Luksemburgi omadele alla. Eeskujuks teistele võiks olla ka Taani, kus pensioni baasosa on 1700 eurot brutos. Võrdluseks on Soome, kus see on vaid 785 eurot. Samas lisandub Taanis baasosale vaid umbes 900 eurot ja maksudki on seal suured.

Madalaimad pensionid on Euroopa Liidus Bulgaarias, Leedus, Lätis, Rumeenias ja paraku ka Eestis. Ostuvõimelt on meie pension Taloussanomate hinnangul peale naabritest Balti riikide suutlikum Horvaatiagi omast. 

Tõsi, täpset võrdlust on üsna raske teha, sest pensioni arvestamise meetodid on väga erinevad, nendivad Taloussanomat.

Nende kirjutist kommenteerinud inimesed on suuresti üllatunud: kust võtab Holland raha, et vanuritele nii head pensioni maksta? Kuid arvestades vaid nende saadavat keskmist summat, jääb Holland kirkalt Luksemburgile alla. Tõsi, rahvusvahelised koondandmed pärinevad 2015. aastast, hilisemaid pole võtta.

7 KOMMENTAARI

12. september 2019, 14:41
Paigaldagem sisepõlemismootoritele HHO genekad mis eraldavad veest vesiniku ja juhivad selle mootorisse s.o. bensiini-diisli asemel kasutad vett.selle abil igal aastal Eesti saab rikkamaks 10 miljardi euro võrra sest vene bensiini-diisli ja maagaasi asemel saab kasutada vett.
v
Vene ajal pensionist jagus tervele perele 12. september 2019, 14:31
sest puudusid kodukulud ja eluase oli tasuta kuna polnud eraomandit.
Loe kõiki (7)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee