Krimi

KUUL KUKLASSE: Eesti roimar tunnistas üles ammuse mõrva, aga motiivi varjab kiivalt (20)

Toimetas Viljar Voog, 11. september 2019, 14:27
Hollandi politsei. Pilt on illustratiivne.Foto: ANP/AFP/SCANPIX
2001. aasta 22. juunil kõmmutati Hollandis Alkmaari südalinnas päise päeva ajal kuul kuklasse 38aastasele Coen de Nijsile. Kulus peaaegu 20 aastat, enne kui Eestist pärit Jurit (46) südametunnistus nõnda piinama hakkas, et ta mõrva üles tunnistas.

Sajandi alguse mõrv oli politseil enne ülestunnistust lahendamata. Juhtunul oli küll ohtralt pealtnägijad, kuid šokiseisundi tõttu polnud neist suurt kasu. Politsei leidis linna lähistelt põlenud auto, mida peeti pättide põgenemismasinaks, kuid seegi niidiots ei viinud kuhugi. Spekuleeriti, et võitlussportidega tegelenud de Nijs olevat enne tapmise ohvriks langemist varastanud suure koguse ecstasy-tablette, kuid kindlat motiivi tema hukkamiseks ei tuvastatudki.

Kuigi Hollandis ei anta kohtuasjade juures välja inimeste täisnimesid, on 46aastane Eestist pärit Juri tõenäoliselt 1972. aasta detsembris sündinud Juri Han, keda Interpol selle kümnendi algul taga otsis, kahtlustatuna seksuaalkuritegudes ja röövimistes. Juba siis kahtlustati, et mees võib viibida Hollandis.

Kohtuasi jätkub Alkmaaris 2. detsembril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee