ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Toomas Uibo: jõudsime Eesti lennufirmaga kasumisse, ehkki piletimüük pole tulus (9)

Gitta Riener | Video: Robin Roots, Märt Niidassoo, 11. september 2019 14:14
Eesti riikliku lennufirma Regional Jeti kommunikatsioonijuhi Toomas Uibo sõnul on selle aasta esimese seitsme kuu kasum ligikaudu 2,5 miljonit eurot. „Aga kasumlik ei ole piletimüük ehk siis kommertsriski võtmine, mida tegi Nordica,“ möönab Uibo.

Regional Jet on kasvanud nüüdseks Euroopa suurimaks lennuteenuste osutajaks, rääkis juhatuse esimees Jan Palmér kolmapäeval toimunud pressihommikul. Praegu on Regional Jeti põhikliendid Poola lennuettevõte LOT ja Skandinaavia lennukompanii SAS. Ent Palméri kinnitusel käivad läbirääkimised suure hulga Euroopa lennufirmadega. 

Nüüd kasumisse jõudnud Regional Jet, mis kuulub Nordicale ja LOTile, jäi veel 2018. aastal 40 000 euroga miinusesse. Ent seegi tulemus ületas tublisti planeeritud ootusi. Müügikäive suurenes mullu 80%.

2021. aastal loodab Regional Jet jõuda aastas 60 000 lennuni ning nelja miljoni reisijani. Samuti tahab ettevõte saada 2021. aastaks kõige kasumlikuks lennufirmaks piirkonnas.

Lennufirmas töötab 450 inimest, kellest umbes 80 on ametis Tallinna kontoris ja 370 eri baasides üle Euroopa – Vilniuses, Kopenhaagenis, Billundis, Århusis, Stockholmis ja Varssavis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee