Eesti uudised

Meedialiit ministrile: kojukande hinnatõusuga läheks kallimaks ka perioodika (10)

Toimetas Marvel Riik, 11. september 2019 12:31
Foto: Aldo Luud
Eesti meediaettevõtete liit on väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministrile Kert Kingole saatnud mureliku kirjas seoses hinnaläbirääkimistega Eesti Postiga. Ettevõte tahab kojukannet keskmiselt 19% tõsta, mis oleks läbi aegade suurim hinnatõus, mis ühtlasi tähendaks perioodika hinnatõusu.

Liidu tegevdirektori Mart Raudsaare sõnul on mõnda aega peetud Eesti Postiga hinnaläbirääkimisi. „Nende poolt meile saadetud viimane info näeb ette perioodika kojukande kirjakandjapõhistes pakkides ning hinnatõusu kõikides piirkondades esmaspäevast reedeni 18% ja laupäeviti 31%, mis teeks perioodika kojukande keskmiseks hinnatõusuks kirjastustele 19%. Seda juhul kui vähendada kanderingide arvu nende ühendamise teel,“ selgitas Raudsaar kirjas ministrile läbirääkimisi. „Praegu aga ootab meid järgmisel aastal ees ajaloo suurim perioodika kojukande hinnatõus.“

Juulis külastas Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo Eesti Posti uut logistikakeskust Rae vallas ning arutas ettevõtte juhtidega, kuidas postiteenus lähemate aastate jooksul areneda võiks. Ühiselt tõdeti, et postiteenus on langevatest mahtudest hoolimata Eesti rahvale oluline ning riigi ja Eesti Posti ühine eesmärk on selle jätkuvuse tagamine ning jõudmine kõigi Eesti elanikeni.

 „Kindlasti tuleb postitöötajate palku tõsta, aga mõtlema peab ka sellele, kuidas ettevõtet parimal viisil juhtida. Oleme väike riik ja me peame jõudma kojukande teenusega iga inimeseni, sõltumata tema elukohast,“ ütles Kingo pressiteate vahendusel.

„Eesti Post peab ja tagabki kojukande, seda ka nädalavahetusel. Kinnitame taaskord, et jätkame laupäevase kojukandega ka edaspidi, nii nagu seadus meilt seda nõuab,“ lausus Omniva juhatuse liige ning postivaldkonna juht Kaida Kauleri mais, kui peaminister Jüri Ratas mainis Vikerraadios ideed, et tulevikus võiks kirju ja lehti muuhulgas kätte saada ka pakiautomaadist, kui klient nii soovib.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee