Henry Kallas (paremal) ja tema kaitsja Aivar Pilv (vasakul)Foto: Rauno Volmar/ Ekspress Meedia
Eesti Ekspress 11. september 2019 07:51
Möödunud nädalal jõustus kohtuotsus lõpetada ärimees Henry Kallase rahapesu kriminaalasi seoses mõistliku menetlusaja möödumisega ja see otsust läheb riigile kalliks maksma. 

Kallas oli menetluse all rohkem kui kuus aastat ja neli kuud ja seoses süüdistuse täieliku nurjumisega tuleb riigil kanda ligi 115 000 eurot eri kulusid mille lisaks tuleb kohtul tagastada Kallasele kõik prokuratuuri arestitud varad, mille hulka kuulub näiteks umbes 200 000eurone Lamborghini ja kinnisvara Suur-Patarei büroohoones.

Riigiprokuratuur süüdistas Kallast põhjanaabri juures toime pandud 3,5 miljoni euro suuruses rahapesus ja Soome politsei hinnangul ajas Kallas äri ilma nõutava registreeringuta. Selle rikkumise tõttu anti ta kohtu alla, kuid seoses kuriteo aegumisega mõistis Helsingi kohus Kallase 2016. aastal õigeks.

Kogenud kohtunik Aime ­Ivansoni sõnul saanuks Kallase anda kohtu alla palju varem, kui prokuratuur seda tegi ja kokkuvõttes asus kohtunik seisukohale, et mõistlik menetlusaeg on lootusetult läbi ja lõpetas kriminaalasja.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.