Ago KalmerFoto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees / Scanpix
Siim Randla 11. september 2019 05:38
Prokurör vaidlustas Tallinna ringkonnakohtus Pärnu maakohtu otsuse, millega mõisteti linnavolinik Ago Kalmer linnapealt altkäemaksu küsimise katses õigeks.

 Süüdistuse järgi nõudis Kalmer mullu jaanuaris Pärnu linnapealt vastutasuks toetuse eest volikogus 72 000 euro maksmist linna kassast ning ähvardas keeldumise korral hakata koalitsiooni vastu töötama. Kuritegu jäi lõpule viimata, sest linnapea ei nõustunud tehinguga. „Nõudmise taustaks on Kalmeri ettevõtte Parem Kallas ja linnavalitsuse aastatepikkune vaidlus, kus linn on nõus tasuma osaühingule Räämal asuva krundi eest üht omandamishinda, kuid Kalmer nõuab ligi kolm korda suuremat summat. Vaidluse lahendamist talle kuuluva osaühingu kasuks ja altkäemaksuna 72 000 euro või selle väärtuses linna kinnisvara üleandmist osaühingule ta linnapealt nõudiski,“ on selgitanud prokurör Küllike Kask. Porkurör on öelnud, et läbirääkimiste pidamine pole  keelatud, kuid päris kindlasti ei tohi kasutada isiklike ärihuvide realiseerimiseks oma positsiooni volikogu liikmena,

Kevadel mõistis Pärnu maakohus Kalmeri õigeks. Kohus leidis, et  tõendite põhjal ei saa talle ette heita altkäemaksuna konkreetselt 72 000 eurot linna vara küsimist OÜ-le Parem Kallas. Kohtu seisukoht on, et hüvitise puhul oli tegu kompromiss-summa pakkumisega. 

Maakohtu otsuse vaidlustasid nii prokurör kui ka Kalmer. Septembris arutas asja Tallinna ringkonnakohus.

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

lugeja 11. september 2019 10:51
Prokurör vaidlustas.........................! Kas liialt palju neid ümberlükatud kohtuotsuseid? Kas ei suudeta kohtus õigeid otsuseid teha?
to : lugeja 11. september 2019 15:50
sest liiga palju tõlgendamis-ruumi jäetud Kohtutele
Vanaisa 11. september 2019 10:34
Igal oinal on oma mihklipäev varem või hiljem.Elu on külv ja lõikus.Midagi ei jää varjatuks
Imelik 11. september 2019 12:29
Imelik mees see linnapea.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS