Repliik

Küsimus | Kas Aaspere-Haljala tapjatee jääb terveks talveks ohvreid varitsema? (4)

Arvamustoimetus, 10. september 2019, 15:02
Foto: Teet Malsroos
Praegu on Aaspere-Haljala neljarealiseks ehitataval maanteelõigul liiklusele avatud kitsas ja kõrge ilma perveta teelint, millest kahel pool paari meetri sügavused kaevatud süvendid; Eesti kliimas on aga juba septembris tulemas öökülmad ja must jää ning kaugel see lumigi enam - kuidas tagatakse sel kõrgel kitsal teel libedaga liikluse ohutus? Kui seal mõni buss peaks libedaga teelt ära vajuma ja alla kukkuma?

Anti Palmi, maanteeameti ida teehoiu osakonna juhataja: Talihoole antud lõigul tagatakse tasemel 3+. Lähiajal toimub ka koosolek, kus arutame koos ehitaja ja riigiteede korrashoiupartneriga talihoolde teostamist.

Ehitusobjekti enda seisukohalt käib objektil tihe töö ning tee kõrval täidetakse süvendeid täie hooga ja iga päevaga need süvendid vähenevad. Lisaks on kohtades, kus vajalik ja võimalik, kasutusel ka põrkepiirded.

Kui on selgem, millisele kujule liiklus talve perioodiks jääb ehk enam tööd olukorda ei muuda, siis vaatame kogu lõigu veelkord täpsemalt üle. Aaspere ja Haljala vahelisel kummipostide lõigul on hetkel kehtestatud kiiruspiirang 70 km/h ning ümberpõigetel omakorda 50 km/h. Kiiruspiirangutest kinnipidamisel on libedarisk kindlasti väiksem.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee