Poliitika

Kadri Simson sai energiavoliniku koha (50)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 10. september 2019 13:31
Ursula von der Leyen ja Kadri SimsonFoto: Twitter/ @kadrisimson
Keskerakondlane Kadri Simson sai Euroopa Komisjoni järgmises koosseisus energiavoliniku koha.

ERRi uudisportaal kirjutab, et Euroopa Komisjoni järgmine president Ursula von der Leyen avalikustas volinikuportfellide jaotuse teisipäeval.

Simson oli varasemalt öelnud, et von der Leyen oli talle lubanud majandusvaldkonna portfelli, mida Simson ka ise eelistas, kuna vastutas majandusministrina eelmises valitsuses nende teemade eest.

Samal teemal

Kadri Simson kommenteeris uudise järel, et enne volinikukoha saamist toimus kaks silmast-silma kohtumist tulevase presidendi Ursula von der Leyeniga. Esimesel kohtumisel räägiti Simsoni tegevusest majandusministrina, seda eriti Eesti eesistumise ajal ja teisel kohtumisel keskenduti energeetikale.

„See volinikukoht on vastutusvaldkonnaga, mida ma ise soovisin ja mille ma tõstsin jutuks,“ kommenteeris ta.

„Energiaportfell annab volinikule vastutuse Euroopa Liidu ühtse turu nende valdkondade üle, millistest allikatest meie energiavajadus kaetud saab. Loomulikult ka laiemalt, kuna kogu Euroopa energiamajandus ei ole ainult Euroopa allikatest, peab suhtlema partneritega,“ seletas Simson oma tulevasi tööülesandeid.

Oma kabinetiülema nime Simson veel öelda ei osanud. „Minu kabinetiülem selgub siis, kui ta selgub ja ma teen selle kohe teatavaks. Olen kohtunud viie kuni kuue väga pädeva inimesega ja selle otsuse puhul on oluline, kus minu portfelli raamid seisavad. Annan sellest kindlasti kohe teada.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee