Poliitika

Helmete raadiosaate eest maksabki EKRE (31)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 10. september 2019 12:04
Siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helme.Foto: Tiina Kõrtsini
Mart ja Martin Helme saatesari "Räägime asjast" Tre Raadios on EKRE ostetud eetriaeg, mille eest tasub erakond arvete alusel.

Õhtuleht kirjutas augustis, et Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK) on Mart ja Martin Helme raadiosaate „Räägime asjast“ nimetanud EKRE propagandaks ning tahab teada, kas Tre raadio on eksinud erakonnaseaduse vastu ning teinud poliitilisele jõule keelatud annetust ehk andnud tasuta reklaamiaega. 

Samal teemal

Kui ERJK uurimisest peaks selguma, et Helmed on saanud keelatud annetust, tuleks neil saateaeg hinnakirja alusel annetuse tegijale, ehk Pohlakule, tagasi maksta.

EKRE aseesimees Martin Helme saatis esmaspäeval ERJK-le lakoonilise vastuse, kus öeldakse, et "saade on erakonna poolt ostetud eetriaeg, mille sisusse toimetus ei sekku" ning et "saate eest tasub erakond esitatud arvete alusel", vahendab ERR

Kui palju saate eest konkreetselt makstakse, vastusest ei selgu, küll aga lubab Helme samas kirjas saate "Räägime asjast" arved ja maksekviitungid edastada ERJK-le eraldi e-posti teel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee