Krimi

FOTOD | Sihtasutuse Kadunud juht: Ülle ei läinud omal jalal sinna, kust ta surnukeha leiti 

Arvo Uustalu, Johanna-Kadri Kuusk, 10. september 2019 10:19
Kadunud Ülle otsingutest võtsid osa nii politseinikud kui ka vabatahtlikudFoto: Aldo Luud
Juhuslikud möödujad leidsid Viljandimaal järvest varem kadunuks jäänud 35aastase Ülle surnukeha. Poltsei tõendid viitavad kuriteole.

Esmaspäeva õhtul sai häirekeskus teate, et juhuslikud möödujad leidsid Viljandimaal Mulgi vallas järvest surnukeha. Politsei selgitas, et tegu on 27. augustil Viljandimaal Veisjärve külas kadunuks jäänud 35aastase Üllega.

Samal teemal

Surnukeha leiti ligi 50 kilomeetri kaugusel Veisjärve külast, kus naist kadumise eel viimati nähti. Naise surma põhjus selgitatakse ekspertiisis. Politseist öeldi Õhtulehele, et ka see selgub ekspertiisis, kas tegu oli olla vägivaldse surmaga või mitte.

„Ülle kadumise järel alustas politsei kriminaalmenetlust, kuna kogutud info viitas, et tõenäoliselt ei olnud naise kadumine tema enda vaba tahe. Esialgsed tõendid viitavad jätkuvalt kuriteole ning jätkame aktiivset uurimist naise surmale eelnenud sündmuste ja võimaliku kahtlusaluse kindlaks tegemisel,“ kinnitas Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass.

Hambaarsti juures käinud ja seejärel poest läbi astunud Ülle helistas poest emale, et hakkab varsti koju tulema. On teada, et kell pool neli astus ta kodust nelja kilomeetri kaugusel asuvas Karuli peatuses bussilt maha ning pärast seda ei teatud temast midagi. Muretsema hakanud ema helistas tütrele mitu korda, kuid tema telefon oli välja lülitatud.

Kahe nädala vältel viidi piirkonnas läbi mastaapsed otsingud, kus osalesid lähedased, kohalikud elanikud, vabatahtlikud ja politsei. Kaasati jäljekoerad ja kasutati erinevat tehnikat, kuid otsingute käigus kahjuks Üllet leida ei õnnestunud.

Otsingugrupi OPEROG vabatahtlikud osalesid otsingutel kõigil kolmeteistkümnel päeval. Eelmise nädalal palusid nad Õhtulehel edastada palve, et Kärstna-Mustla-Karksi piirkonnas kadumispäeval pärast kella kolme liigelnud autojuhid, kellel on autode pardakaamerad, säilitaksid salvestised ning neist ka teada annaksid. Sihtasutuse Kadunud juht Aare Rüütel ütles sel teisipäeval, et palve on sama, kuid laiendas piirkonna kogu Viljandimaa peale. Ta lisab, et kolmeteistkümne otsingupäevaga kogutud info põhjal võib öelda, et Ülle ei läinud omal jalal sinna, kust ta surnukeha leiti.

Ülle jäi kadunuks 27. augustil, kui tuli päeval Veisjärve külas bussilt maha ning pidanuks koju minema, ent sinna ta ei jõudnudki.

Ülle koju viival külateel liigub vähe autosid ning kodutalu eel oleva metsatuka vahel on liiklus praktiliselt olematu.

Möödunud nädala neljapäeval ütlesid Veisjärve kandi inimesed Õhtulehele, et nad ei usu seda, et Ülle endale ise käe külge pani. Tema ema sõnul oli tütar täiskarsklane ning hiljuti asunud ta oma haridusteed IT-valdkonnas täiendama.

Ülle ema ja vend olid veel eelmise nädala lõpul lootust täis, et nende lähedane on elus. Ülle ema tõdes, et kui kadumisega on seotud tume võõras auto, siis tema tütar vaevalt vabatahtlikult talle tundmatu inimese autosse istus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee