Maailm

Täiendatud kl 21.10

Autokoormaga laev läks USA idarannikul külili (14)

Toimetas Greete Kõrvits, 9. september 2019, 21:10
Foto: @USCGSoutheast/Twitter
Georgia osariigi rannikul läks kohaliku aja järgi esmaspäeva varahommikul kella kahe paiku külili kaubalaev Golden Ray (pildil), mille lastiks oli 4000 Hyundai maasturit ja sõiduautot.

24 meeskonnaliikmega laev oli teel Baltimore'i linna. Neli Lõuna-Korea kodanikust meremeest on pärast õnnetust kadunud. Päästjatel õnnestus teised laevalviibinud kella nelja paiku päästa, kuid pardal puhkenud tulekahju takistas nende teed sügavamale laeva sisemusse. Lõuna-Korea valitsuse andmeil viibis neli kadunud meest õnnetuse hetkel aluse masinaruumis.

Esmaspäeva hommikuse seisuga ei paisku laevalt enam õhku süsimusta tossu, ent see ei tähenda veel, et tulekahju kustus. Eesti aja järgi kella poole nelja paiku pärastlõunal maandus veest välja ulatuval küljel USA rannavalve helikopter ning päästetööd jätkuvad. Mõni tund hiljem kinnitasid päästjad, et said nelja mehega kontakti. Kõik on elus, järgmine plaan on puurida laeva keresse väike avaus, mille kaudu neile toitu ja ravimeid saata, seejärel ka mehed ise millalgi, ent võimalikult ruttu, laeva sisemusest kätte saada.

Meie aia järgi kella 23 paiku tuli lootustandev teade: päästjad leidsid kolm meeskonnaliiget neljast ning toovad nad laevast välja.

CNN vahendab, et laev seilab Marshalli Saarte lipu all, kuid meeskond koosneb filipiinlastest ja korealastest. Neile, keda õnnestus juba päästa, saatis kohalik meremeeste ühing toidukraami, riided, hügieenitarbed ja puhtad sokid ning ajaveetmiseks lauamängud ja piiblid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee