Seisukoht

Seisukoht | Miks ainult korra aastas? (2)

Karl Juhkami, spordireporter, 9. september 2019, 18:29
Foto: Tiina Kõrtsini
Nädalavahetusel ummistasid rahvaspordihullud eestlased järjekordselt pealinna tänavad. 21 494 liikumisharrastajat tungles külg külje kõrval Tallinna maratonil ja Sügisjooksul. Kes valis sihiks 42 kilomeetrit, kes kordades lühema distantsi. Vahet pole, sest tublid olid nad kõik!

Pühapäeva õhtul sotsiaalmeedias ringi tuhlates jäi mulle aga silma üks hüüe, mis ilutses enamiku piltide saatelauses: „Tehtud, järgmine aasta jälle!“ Muidugi tuleb säärast ettevõtmist tunnustada, kuna enda tagant sundimine tunni-kahe-kolmepikkuseks väljakutseks pole kerge. Samas tuleb sedagi teha teadlikult.

Kui tegu on kõigest ühe verstapostiga sinu jooksukalendris, pole ilmselt põhjust muretsemiseks. Kui Tallinna maraton on aga ainus üritus 365 päeva jooksul, mille puhul ketsid jalga ajad, tasub korra hoogu pidada.

Eriti kui peeglisse vaadates võib juba õllekõhu kontuure kerge vaevaga eristada. Hea sõber, ära koorma enda keha vaid korra aastas, vaid tee seda parem iga nädal ja väiksemas mahus.

Nagu ütles Pikema Sõpruse Päeva kampaania üks eestvedajatest Margus Nõlvak: „Elama peab! Tulebki teha seda, mida hing ihkab. Ja mida mõistus lubab. Aga ka seda, mida keha kannatab! Paraku seda, mida me keha tegelikult kannatab, me päriselt ei tea.“

2 KOMMENTAARI

r
Roman 12. september 2019, 08:43
Aga jookske metsas. Palju värskem õhk ja palju parem toetus põlvedele mullase ja rohuse maapinna poolt. Näete äkki ka karu või hunti, linnas neid ju pole. Või tahate, et ma oma autoga sinna metsa ronin, kui mul auto loomikus keskkonnas ehk linnas enam ruumi pole?
õ
10. september 2019, 11:27
õnneks tuleb seda bardakki ainult korra aastas taluda,igatsugu ironmanid ja pedaalisõtkujate tobedused kahjuks ka lisaks.sama tüütud oma üritustega kui kihulased!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee