Seisukoht

Seisukoht | Miks ainult korra aastas? (2)

Karl Juhkami, spordireporter, 9. september 2019, 18:29
Foto: Tiina Kõrtsini
Nädalavahetusel ummistasid rahvaspordihullud eestlased järjekordselt pealinna tänavad. 21 494 liikumisharrastajat tungles külg külje kõrval Tallinna maratonil ja Sügisjooksul. Kes valis sihiks 42 kilomeetrit, kes kordades lühema distantsi. Vahet pole, sest tublid olid nad kõik!

Pühapäeva õhtul sotsiaalmeedias ringi tuhlates jäi mulle aga silma üks hüüe, mis ilutses enamiku piltide saatelauses: „Tehtud, järgmine aasta jälle!“ Muidugi tuleb säärast ettevõtmist tunnustada, kuna enda tagant sundimine tunni-kahe-kolmepikkuseks väljakutseks pole kerge. Samas tuleb sedagi teha teadlikult.

Kui tegu on kõigest ühe verstapostiga sinu jooksukalendris, pole ilmselt põhjust muretsemiseks. Kui Tallinna maraton on aga ainus üritus 365 päeva jooksul, mille puhul ketsid jalga ajad, tasub korra hoogu pidada.

Eriti kui peeglisse vaadates võib juba õllekõhu kontuure kerge vaevaga eristada. Hea sõber, ära koorma enda keha vaid korra aastas, vaid tee seda parem iga nädal ja väiksemas mahus.

Nagu ütles Pikema Sõpruse Päeva kampaania üks eestvedajatest Margus Nõlvak: „Elama peab! Tulebki teha seda, mida hing ihkab. Ja mida mõistus lubab. Aga ka seda, mida keha kannatab! Paraku seda, mida me keha tegelikult kannatab, me päriselt ei tea.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee