Eesti uudised

Konkurentsiamet lubas Eesti Postil sulgeda rohkem postkontoreid (14)

Toimetas Triinu Laan, 9. september 2019 15:52
Foto: Aldo Luud
Eesti Post võib konkurentsiameti loaga vähendada postkontorite arvu 215ni. Ettevõtja soovis, et tegevusloa tingimustes määrataks miinimumarvuks 201 postkontorit. 

Konkurentsiamet tegi esmaspäeval otsuse anda universaalse postiteenuse osutamise tegevusluba järgmiseks viieks aastaks ASile Eesti Post (rahvusvahelise nimega Omniva). Tegevusloa kohaselt jääb Omniva universaalset postiteenust osutatavate postkontorite miinimumarvuks 215. Hetkel on Omnival üle Eesti 267 postkontorit. Postkontorite avamine või sulgemine jääb ettevõtte otsustada, kuid miinimumarvust vähem kontoreid olla ei tohi.

Lisaks postkontorite arvule on tegevusloas määratud kirjakastide miinimumarvuks 1453. Praegu on kirjakastide miinimumarvuks üle Eesti 1845. Kirjakastide miinimumarvu vähendamisel arvestati kirjakastidesse jäetud kirjade arvu ühes kuus keskmiselt.

Kirjakastide paiknemise tingimusteks on, et igas linnas ja vallas peab olema vähemalt kaks kirjakasti, linnas asuvast või elavast postiteenuse kasutajast ei või kirjakasti keskmine kaugus olla rohkem kui 3 kilomeetrit ning vallas asuvast või elavast postiteenuse kasutajast ei või kirjakast asuda kaugemal kui 5 kilomeetrit.
 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee