Poliitika

EKRE kampaaniakulutuste kohta nõudis lisaselgitusi ka erakonna enda esindaja (24)

Delfi, 9. september 2019 07:34
Ardo OjasaluFoto: Vallo Kruuser/ Ekspress Meedia
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kaebas, et Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK) ületab oma volitusi, küsides aru erakonna kampaaniarahastuse kohta, aga ilmneb, et ka EKRE esindaja komisjonis oli arupärimisega nõus.

EKRE-t esindab ERJKs Ardo Ojasalu, kes komisjoni juhi Liisa Oviiri sõnul hääletas eelmisel koosolekul selle poolt, et EKRE-le – nagu ka kõikidele teistele parlamendierakondadele – läkitada järelpärimine kampaania rahastamise kohta. Järelpärimine oli tingitud Eesti Ekspressi loost, milles esitati kahtlus, et Isamaa rahastus näeb välja nagu varjatud rahastamine.

Liisa OviirFoto: Erlend Štaub

Oviir pole EKRE sõjakast seisukohast häiritud, kinnitades, et ERJK oma volitusi ei ületa ning vajadusel kasutab komisjon teisi meetmeid, et konservatiividelt vastuseid saada. „EKRE on ikkagi võrreldes teiste erakondadega poliitikamaastikul päris uus ja ilmselt on selle tõttu nende arusaamine pealiskaudne, mis on ERJK pädevus, aga pädevused tulevad otse seadusest ja me peame seda järelvalvet tegema,“ sõnas Oviir ja tuletas meelde, et ka erakondadel on kohustus komisjonile nõutud info esitada,

Kõik teised erakonnad on kampaaniarahastuse kohta läkitatud päringule oma vastuse saatnud.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee