Poliitika

EKRE kampaaniakulutuste kohta nõudis lisaselgitusi ka erakonna enda esindaja (24)

Delfi, 9. september 2019, 07:34
Ardo OjasaluFoto: Vallo Kruuser/ Ekspress Meedia
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kaebas, et Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK) ületab oma volitusi, küsides aru erakonna kampaaniarahastuse kohta, aga ilmneb, et ka EKRE esindaja komisjonis oli arupärimisega nõus.

EKRE-t esindab ERJKs Ardo Ojasalu, kes komisjoni juhi Liisa Oviiri sõnul hääletas eelmisel koosolekul selle poolt, et EKRE-le – nagu ka kõikidele teistele parlamendierakondadele – läkitada järelpärimine kampaania rahastamise kohta. Järelpärimine oli tingitud Eesti Ekspressi loost, milles esitati kahtlus, et Isamaa rahastus näeb välja nagu varjatud rahastamine.

Liisa OviirFoto: Erlend Štaub

Oviir pole EKRE sõjakast seisukohast häiritud, kinnitades, et ERJK oma volitusi ei ületa ning vajadusel kasutab komisjon teisi meetmeid, et konservatiividelt vastuseid saada. „EKRE on ikkagi võrreldes teiste erakondadega poliitikamaastikul päris uus ja ilmselt on selle tõttu nende arusaamine pealiskaudne, mis on ERJK pädevus, aga pädevused tulevad otse seadusest ja me peame seda järelvalvet tegema,“ sõnas Oviir ja tuletas meelde, et ka erakondadel on kohustus komisjonile nõutud info esitada,

Kõik teised erakonnad on kampaaniarahastuse kohta läkitatud päringule oma vastuse saatnud.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

24 KOMMENTAARI

e
eu 9. september 2019, 16:16
Millega tegeleb, keda esindab pildil olev ardo ojasalu!? Facio meestega pundis olemine ei lisanud ojasalule just kõige paremat/puhtamat eluloo kirjeldust! Märk jäi külge!
1
9. september 2019, 14:21
1) Kui riik toodaks elektriautosid ja jagaks neid kodanikele omahinnaga siis Eesti igal aastal saaks rikkamaks 10 miljardi euro võrra. 2)Kui riik tood...
(loe edasi)
Loe kõiki (24)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee