Eesti uudised

Kas noor investor Joonatan Uusväli soovitaks inimestel teise pensionisamba raha investeerimiskontole paigutada?

Et 28aastasena käia tööl vaid hobikorras, nõuab kainet meelt ja Exceli tabelit 

Viljar Voog, 12. september 2019 20:30
SÄÄSTJA: Kuigi Joonatan Uusväli paneb iga kuu kõrvale oma palgas 85 protsenti, saab investeerimisega tema sõnul alustada ka kümne euroga.Foto: Martin Ahven

„Ma jääksin püksirihma pingutades ellu,“ tõdeb Joonatan Uusväli, et juba 28aastasena on jõudnud tänu pidevale investeerimisele sellisesse elufaasi, et saaks vajadusel hakkama palgatööta. Rihma lõdvaks laskmist lubava taseme plaanib ta saavutada 30. sünnipäevaks.

Kuidas on võimalik 28aastasena käia tööl ainult hobi korras?

Mul on vedanud, et mu töö (IT-sektoris) on ühtlasi ka mu hobi, mis tähendab, et ma saan sellega tegelda ja mulle makstakse veel peale ka. Aga kuidas on võimalik, et töö minu jaoks enam-vähem ainult hobi on? Must käis ühel hetkel krõks läbi. Ma sain aru, et raha on võimalik panna enda eest tööd tegema, ja võtsin selle väga tugevalt missioonina ette. Säästuprotsent lendas lakke. Selle tulemusel on mul nüüdseks kogunenud piisavalt suur portfell, mis täidab Jaak Roosaare paika pandud esimese rikkuse taseme üpris viisakalt ehk ma jääksin püksirihma pingutades ellu ilma, et ma ise ühtegi aktiivset sissetulekut omaks. Mugavast elustiilist on veel grammikene puudu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.09.2019
Rahandusministeeriumi suvine majandusprognoos: kasv jätkub aeglaselt
06.09.2019
Uuring: ligi pooled pensionikogujad kavatsevad raha välja võtta
04.09.2019
Petlik sambareform: räägitakse usaldusest, aga raha jäetakse riigile

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee