Krimi

Täiendatud kell 22.32. 

VIDEO JA FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Viljandimaal hukkus liiklusõnnetuses 35aastane mees 

Ohtuleht.ee, 7. september 2019, 20:27
Foto: Kenno Soo
Laupäeva õhtul juhtus liiklusõnnetus Viljandimaal Põhja-Sakala vallas Metsküla lähistel, milles hukkus inimene. 

Politsei pressiesindaja sõnul said nad teate õnnetusest mõni minut enne kaheksat. Teelt sõitis välja maastur, milles viibisid kaks meest.

35aastase mehe vigastused olid nii tõsised, et suri sündmuskohal. Teine viga saanud mees viidi haiglasse.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk sõnas, et esialgsetel andmetel oli autoroolis 17aastane noormees, kes kaotas sõidukit juhtides selle üle kontrolli, sõitis teelt välja vasakule kraavi ning seal rullus auto üle katuse.

 

"Liiklusõnnetuses kaotas elu kaasreisija, 35aastane mees. Autot juhtinud noormees tõsisemalt viga ei saanud, kuid ta viidi igaks juhuks haiglasse täiendavasse tervisekontrolli. Autojuhi esmastel ütlustel oli ta autosõidu eel paar õlut ära joonud. Ka puudus tal juhtimisõigus ning praegu teadaolevalt ei kasutanud kumbi neist turvavööd. Viimane võib olla üks põhjustest, mis viis ka nõnda traagilise tagajärjeni,“ hindas politsei operatiivjuht. Autojuhi kainust kontrollitakse täiendavalt ekspertiisis.

„Antud juhtum on ilmekas näide, kui ohtlikuks võib osutuda autosõit, kui roolis on juhtimisõiguseta kogenematu sohver. Sõiduauto juhtimine, selle kontrolli all hoidmine, kiirendamine ja muu nõuavad teadmisi ning vilumust, mida sünniga kaasa ei anta. Kui lisada siia sekka veel elementaarsete ohutusnõuete eiramine nagu ebakaine olek ja turvavöö kasutamata jätmine, ei ole hapral inimesel võimalust füüsikaseadustega võidelda,“ rääkis Virk.

Politsei alustas selle liiklusõnnetuse kõigi täpsemate üksikasjade väljaselgitamiseks menetlust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee