Eesti uudised

Poliitikute inetu sõnakasutus sotsiaalmeedias ületab taluvuspiiri

EKRE: kaks sõimukirja nädalas. Kas vihakõnest saabki uus normaalsus? (12)

Liina Hallik , 6. september 2019, 21:40
RELJEEFNE JA KUJUNDLIK: Nagu juhid ees, nõnda rahvas taga. Vihastest väljaütlemistest ja loosungitest kubiseb EKRE sõprade Facebooki leht, nagu leiab neid ka EKRE egiidi all toimuvatelt meeleavaldustelt. Vahel juhtub, et tagant järele tuleb seisukohti siluda ja hoiakuid muuta, kuid süsteem on töös.Foto: Robin Roots

Olgugi et presidendi riigikogu istungil kantud pusa teatas: „Sõna on vaba“, on poliitikute sõnakasutuses viimastel kuudel ilmnenud eufooria kaotanud viimase kriitilise tunnetuse sõnavabaduse piiridest. Õhtuleht kogus kokku EKRE parlamendiliikmete, ministrite ja erakonnaliidrite sotsiaalmeedias tehtud avaldused 1. maist tänaseni.

„Eesti ajakirjanduse tase on madalam kui fekaalipütt maa sees. Mida veel AK? Debiilikud ERRis tõepoolest!“ Eeltoodu ei pärine külapoe taga tipsutavate töömeeste siirast suust, vaid lugupeetud riigikogu liikmete sulest. Lisaks rahvusringhäälingule, kus töötavat muu hulgas „KGB koputajast sotsirajakas“, saavad oma osa ka „Õhtulehe vilavate silmadega sitassongijast reporter“ ja „delhvi kakaajakirjanik“. Oma osa saab ka „sitatormiks“ nimetatav president.

„Kui sind nimetatakse fašistiks-natsiks korraga, kisub ikka kulmu kipra küll,“ põhjendab EKRE meediaideoloogia väidetav looja Urmas Espenberg ning lisab, et teinekord ei mõelda asju kõige paremini läbi ja emotsioonid keevad üle.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. november 2019, 21:27
ÄHVARDUSTE SIHTMÄRK: Itaalia politsei pidi 89aastase proua oma kaitse alla võtma
10. oktoober 2019, 16:07
ÕL VIDEO | Solvanguid loopinud Urmas Reitelmann pääses napilt soovitud delegatsiooni
8. oktoober 2019, 18:12
JÕUVÕTTED: koalitsioon surub Reitelmanni vägisi riigikogus läbi
7. oktoober 2019, 22:31
Kuu aega tagasi selgituste andmisest keeldunud Reitelmann nüüd: minult pole selgitusi küsitud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee