Juhtkiri

Juhtkiri | Emad-isad kooli tagasi (1)

Ohtuleht.ee, 6. september 2019, 16:54
Luulerida, et kõik on uus septembrikuus on tihti küll tüütuseni üleekspluateeritud, kuid on fakt, et esimesse klassi minejate kõrval saab koolimineku ärevust tunda järjest rohkem õppureid, keda tavaarusaama kohaselt pole seni kooliealiseks kuidagi liigitada saanud. Näiteid pole vaja kaugelt otsida: täiemõõdulisi arstiõpingud alustas sest sügisest vähiravi fondi eestvedaja Toivo Tänavsuu või näitleja Merle Jääger sai läbi esimese aasta Räpina aianduskoolis. 

Kui keskmine eluiga pikeneb järjekindlalt ning 50 on uus 30, siis ei pruugi ka keskea künnisel või pärast sedagi elus kannapöörde tegemises midagi imelikku olla. Varem loosunglikuna mõjunud elukestev õpe on omandamas sel moel tegelikku sisu. Muidugi võib vastu vaielda, et mis mõtet on riigi raha eest anda teist või kolmandat kõrgharidust pensionieelikule, kes koos lõpudiplomiga saab kätte ka pensionitunnistuse. 

Kuid Eesti on silma paistnud vanemaealiste kõrge tööhõivega, seega ei tähenda isegi pensioniea saabumine sugugi mitte alati koduseks jäämist. Ja töölkäimise jätkamine ei pruugi alati tähendada üksnes rahavajadust, sest alahinnata pole põhjust ka eneseteostamise soovi. Miks mitte teha elus pööre ja hakata ellu viima oma salaunistusi. Kui iga poiss on unistanud tuletõrjujaks ja tüdruk poemüüjaks saamisest, siis ei maksa imestada, kui näitleja hakkab kondiitriks ja avab oma kohviku või laulja lõpetab koolis hoopis tekstiilieriala.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee