Maailm

36 peolise surmaga lõppenud tulekahju eest kohus kedagi süüdi ei mõistnud 

Toimetas Greete Kõrvits, 6. september 2019 18:56
Ööklubi Ghost Ship pärast põlengut, milles hukkus 36 peolist.Foto: AP/Scanpix
Californias Oaklandi linnas 36 inimese surmaga päädinud tulekahju eest ei ole esialgu ametlikult justkui keegi süüdi. Kohus vabastas ühe süüdistatava ning ei jõudnud teise osas üksmeelele.

2016. aasta 3. detsembril lahvatas Oaklandi ööklubis Ghost Ship (Kummituslaev eesti k. – toim.) tulekahju. Prokurör süüdistas vastutavatena kaht meest, 29aastast Max Harrist ja 49aastast Derek Almenat.

Klubi loovjuht Max Harris (vasakul) ja ruumide eest vastutanud Derek Almena.Foto: AP/Scanpix

BBC kirjutab, et Harris tegeles Ghost Shipi ürituste korraldamisega ning pidas ennast klubi mitteametlikuks loovjuhiks. Almena aga oli hoone rentnik. Kumbki neist ei näinud eriti hoolivat ruumide tuleohutusest. Siiski vabastas vandekohus Harrise tahtmatult surma põhjustamise süüdistustest ning ei jõudnud Almena osas üksmeelele. Kuna üksmeelt polnud, ei saanud Almenat ka süüdi mõista. Kohtunik andis siiski prokurörile võimaluse Almena kuu aja möödudes uuesti kohtusse anda. Maja omanikke kohtuprotsess ei puudutanud.

Maha põlenud 940 ruutmeetrine klubihoone oli ehitatud peamiselt puidust ning päästjate hinnangul täielik tulelõks. Hoones oli vaid kaks väljapääsu ning mitte ühtki suitsualarmi, -andurit ega ka kustutussüsteemi. Mingil põhjusel ladusid rentnikud maja teise korruse täis vana mööbli, kunstiteoste, mitme klaveri ning hulga muu kergestisüttiva träniga. Tulekahju algas õhtul toimunud elektroonilise muusika peol, levis väga kiiresti. Teisel korrusel viibinud rahvas jäi lõksu ning lämbus tossu kätte.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee