Nädala TOP

Top | Kohus nunnutab prillikivi (11)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 6. september 2019, 16:54
Foto: Teet Malsroos
Keskerakonnale susserdamise eest määratud 25 tuhande eurone karistus, mille peab tasuma aasta jooksul teeb ligi 15 tuhande liikmega partei jaoks 1,7 eurot iga liikme kohta. Tegelikult maksab ka juba varem süüdi mõistetud erakond oma uued sigadused kinni ikka riigitoetuste eest. Samas Hillar Teder pidi jamast pääsemiseks maksma ligi 10 korda rohkem, 200 tuhat eurot. Kas kohus poeb võimupartei ees?

Pool sammast jääb järele

Värskest uuringust ilmne et umbes pooled teise sambaga liitunuist võtaks raha sealt kohe välja ning teine pool jätkaks kogumist. Esimene pool turgutaks tarbimishüppega võimsalt Eesti majandust. Reformijate ülesanne on aga garanteerida teisele poolele, et poole võrra õhenev sammas kokku ei kukuks ja selles olev vara sambajooksu tõttu kolinal väärtust ei kaotaks. Garantiide puudumine sunnib ka teise poole sambast pagema.

Kriminaalne või loominguline TTÜ

TTÜ juht Jaak Aaviksoo pidi käima haridusministri juures vaibal, kui skandaali ei õnnestunud vaikselt purki tagasi panna. Seisukohad on kahte lahte alates sellest, kas rahastamise avalikustaja oli vilepuhuja või koputaja, või kas loominguline raamatupidamine peab ikka kajastama tegelikkust või piisab sellest, kui akadeemilisel tööl on soovitud tulemus.

Kes aitaks üle raudtee?

Selle asemel, et kõik raudteede ületuskohad turvalisemaks ehitada, paigaldada tõkkepuud, foorid ja muud tänapäevased ohutusabinõud näidatakse meile aga rongide pardavideosid nappidest pääsemistest. Teavitamisel on oma osa, kuid ainult sellele lootma jääda ei saa. Seni on asjad veidi kiiremini liikuma hakanud vaid pärast raskemaid õnnetusi. 

Vaene sõidutab rikast

Sest nädalast sai kiirkorras  - reedel ettepanek, esmaspäevast ametisse – uue üllatusjuhi rahvuslik lennukompanii, mis ei lenda enam sugugi rahvuslikult. Milleks aga riiklik lennufirma, mis Eestist lendamise ära lõpetab ja keskendub hoopis kolmandate riikide vahel multi-kulti lendudele koos kõigi riigi kaela kuhjuvate äririskidega?  

11 KOMMENTAARI

m
Maret Põllu 14. september 2019, 14:17
Romaanis" Külmale maale" sattus üks mees VARGUSEeest Siberisse mitmeks aastaks. Kas Reoformikate vangikong pole mitte isegi liiga leebe karistus. Tasub mõelda, karmim sanktsioon rahva raha kaaperdajatele!
i
inimene 8. september 2019, 09:10
Savisaar on alati aus olnud. Tema viga on see, et magas õige aja maha reformi varguste avalikustamise. Õigemini, ta kirjutas kuritegudest raamatu kuid...
(loe edasi)
Loe kõiki (11)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee