Seisukoht

Seisukoht | Ära ole oma elu ori! (1)

Jaanika Vilipo, reporter, 6. september 2019, 16:54
Jaanika VilipoFoto: Stanislav Moškov
„Kui meil ei ole päevas oma aega, siis me oleme eluorjad,“ kuulsin üht teadjanaist hiljuti raadios rääkimas. Tundub aga, et oma aja leidmine on tänapäeva inimese üks suuremaid väljakutseid.

Olles töö ja kodu keerises, argirutiini ja igapäevakohustuste laviini alla mattudes, on ilmselge, et sellel ei paista lõppu tulevat, kui me ei sekku.

See, et inimesed tahavad töörindel särada ja oma pere-lähedaste jaoks olemas olla, on ju igati eluterve. Aga kui palju aega me leiame teiste kõrvalt enda jaoks? 

Samal teemal

See oma aeg on elulise tähtsusega, sest kui meil ei ole seda väärtuslikku oma aega, teenindame terve elu teisi, Aga kas eluterve ja tervislikum poleks mitte mõelda esmalt enda vajadustele?

Ja ma ei imetle juba ammu neid inimesi, kes ütlevad: „Ah, mul on nii kiire... Tööd on nii palju.“ Tõesti, kui inimesele on töö tema kirg, hobi ja rada, siis tõesti, las minna! Aga kas me oleme tõepoolest laulatatud oma töö ja tööandjaga – ei usu.

Seega, enne kui hakkad järjekordset kohustust kohustustekuhjast ette võtma, küsi endalt, kas oled endale aega leidnud? Ärgem unustagem, et me ei ole siia maailma sündinud ainult tööd tegema. Eelkõige on elu nauding. Selle kõige lihtsamas ja kergemas vormis. Seega, kui tahad olla teiste jaoks olemas, otsi esmalt ennast üles.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee