Eesti uudised

VIDEO | Martin Helme: eelarve on jätkuvalt pingeline, aga katastroofi ei ole (31)

Toimetas Hindrek Pärg, 5. september 2019, 23:21
Martin HelmeFoto: Stanislav Moshkov
Rahandusminister Martin Helme tõdes neljapäeva õhtul, et tuleval aastal pole eelarve kasvu oodata. 

Neljapäeva õhtul arutas valitsus esimest korda 2020. aasta riigieelarvet. Ministrid said ülevaate majanduse seisust, eelarve koostamise aluseks olevat majandusprognoosi tutvustab rahandusministeerium esmaspäeval. 

"Kui me kevadel riigieelarve strateegiat ehk RES-i tegime, siis oli selge, et me peame leidma kokkuhoiukohti riigieelarves, see vajadus ei ole kuhugi ära kadunud. Eelarve on jätkuvalt pingeline, aga mingit katastroofi meil kindlasti ei ole," vahendab ERR-i uudisteportaal rahandusminister Martin Helmet.

Kärped, millega saab raha kokku hoida, on pigem väiksemad, kui kevadise majandusprognoosi järgi arvata võis, ütleb Helme.

"Tänane seis on see, et lisasoovide asemel vaatame, kuidas tuleme toime sellega, et me oma olemasolevate ressursside raames ilusti hakkama saame ehk siis eelarve kasvu me ei näe," tõdes rahandusminister. "Eelarvetasakaalu suunas me kindlasti liigume, aga SKP ümberhindamise tõttu tagantjärele jõuti järeldusele, et 2018. aastal oli tegelikult miinus suurem ja selles mõttes eelarve tasakaalupunkt ajas nihkus, mis numbrites ehk väga palju ei muudagi, aga metoodikas peame asjad üle vaatama."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee