Eesti uudised

TEEL KOJU KADUNUKS JÄÄNUD NAISE EMA: helistasin talle mitu korda, aga telefon oli juba välja lülitatud! (83)

Arvo Uustalu, 5. september 2019 20:55
ANONÜÜMSUS TAGATUD: Kui keegi teab midagi seoses Ülle kadumisega, on soovi korral tema anonüümsus tagatud.Foto: Aldo Luud
Kodutalust ligi nelja kilomeetri kaugusel olevas peatuses bussist maha astunud Üllest pole juba kümme päeva midagi teada.

27. augustil käis Viljandimaal Veisjärve külas elav 35aastane Ülle liinibussiga hambaarsti juures. Tema eakas ema ütles Õhtulehele, et tütar tuli kell 15.30 Karuli peatuses bussist maha ning kadus seejärel jäljetult. Ülle olevat käinud veel poes ning siis oli temaga kõik korras. Ülle kadumine ei ole politsei arvates vabatahtlik.

Kahtlane tume auto

Ülle suhtles poes olles emaga telefonitsi. Kaupluse turvavideo kaadritelt on tõesti näha, et tal on telefon kõrva juures ning ta räägib kellegagi.

„Tavaline on, et ta helistab mulle juba bussis või koduteel ette, et on tulekul. Seekord, kui mina talle helistasin, oli telefon juba välja lülitatud,“ meenutab ema.

TURVAKAAMERA KAADER: Poes olles suhtles Ülle telefonitsi emaga.Foto: turvakaamera kaader

Samal teemal

Küll aga ei ole ta kindel, kas tegi kõne tütrele veel sel ajal, kui too oli bussis või oli sealt juba välja astunud. Ülle võtab rohtusid, aga on täiskarsklane. Ta oli asunud kaugõppes ITd õppima. „See oli ala, mis teda huvitas,“ teab ema. „Poest ostis ta ainult seda kaupa, milles olime juba varem kokku leppinud.“

Ka emale toeks tulnud poeg ei usu, et õel võis tervisega probleeme olla. Kui olnuks, siis oleks ju ta kas teelt või selle äärest leitud. Mõlemad nendivad, et nende juurde viival külavaheteel sõidab erinevalt järve juurde viivast teest väga vähe autosid, ning kui sealkandis liikus kahtlane tume auto, võis see inimestele silma jääda küll. Politsei palubki kõigil neil ühendust võtta, kes märkasid 26. augustil või 27. augustil Viljandi valla Veisjärve kandis tumedat sõidukit liikumas.

KADUNUD: Üllest ei ole midagi teada eelmise nädala teisipäevast.Foto: PPA

Viljandi piirkonnapolitseiniku Taivo Västriku sõnul kogus politsei maastikuotsingute kõrval pidevalt lisainfot ning jõudis peagi veendumusele, et Ülle kadumine ei ole tõenäoliselt tema enda vaba tahe ning seega alustati kriminaalmenetlust. Mõistagi on möödunud kümne päeva jooksul korraldatud mitu otsingut maastikul, ja seda koos teenistuskoeraga. Kammiti läbi nii Ülle kodukant kui ka lähiümbrus ning soojuskaameraga uuriti veekogusid ja kaeve. Appi võeti ka droon. Samuti vaadati eramajade valvekaamerate salvestisi, vesteldi Ülle suhtlusringi kuuluvate inimestega ning isegi juhututtavatega. Politseinikud ja vabatahtlikud on teda Veisjärvel mitu päeva järjest paadiga otsinud.  

Ülle mures lähedased tegutsesid kahtluste tekkides väga kiiresti. Kui tütar polnud koju jõudnud, võttis ema kohe ühendust poja perega ning juba mõne tunni pärast ka politseiga.

Nende sõnul on tumeda auto seostamine Ülle kadumisega siiski vaid üks versioon.

„Hoiame  kõvasti pöialt. Täna on lootus veel suur. Ootame väga igat vihjet,“ ütleb ema. Ta on lootusrikas, kuid tema silmad on kurvad. 

Neljapäeval jätkusid otsingud nii Veisjärvel kui ka selle ümbruses. Õhtul moodustati otsinguteks taas ahelik.

OTSINGUD: Üllet otsivad nii politseinikud kui ka vabatahtlikud.Foto: PPA

Aasta tagasi kadus sealkandis mees

Neljapäeval Veisjärve külas Üllet otsinud OPEROGi vabatahtlikud palusid Õhtulehel kõigile edasi anda, et eelmise nädala teisipäeval pärast kella kolme Kärstna–Mustla–Karksi piirkonnas liigelnud autojuhid, kellel sõidukil on pardakaamera, säilitaksid selle salvestised ning annaksid neist ka teada. Politseist lisati, et oodatud on vihjed ka päev varasemast ajast. Mõned viited on politseinikele juba ka tulnud, kuid need pole seni kadumisjuhtumi lahendamisele kaasa aidanud.

Möödunud aasta mais jäi Veisjärve külast viie kilomeetri kaugusel olevas Kärstna külas kadunuks 46aastane Robi. Hiljem leiti vaid tema jalgratas. Versioone on mitu, kuid tänini ei ole teada, mis temaga juhtus. Karuli peatus, kus Ülle bussist väljus, asub Kärstna külje all.

Kohalike elanike arvates seob neid kahte juhtumit vaid sündmuskohtade lähedus, sest Robil võiski olla soov kadunuks jääda.

OTSINGUD: Otsingutel kasutati mitmel korral ka teenistuskoera.Foto: PPA

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee