Poliitika

TTÜ rahastamisskandaal valitsuse prioriteete teaduse toetamisel ei muuda (18)

Marvel Riik, 5. september 2019, 20:51
Jüri Ratas.Foto: Heiko Kruusi
Vabariigi peaministri ja Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) vilistlase Jüri Ratase sõnul on valitsusel soov rahastada teadusarendust senisest rohkem ning jõuda ühe protsendini SKPst, kui see on võimalik. „See sõltub väga palju sellest võimekusest, mis tuleneb riigieelarvest,“ ütles Ratas valitsuse pressikonverentsil.

TTÜ Ragnar Nurkse instituudi süüdistatakse pettuses, kuna selle teadlased on Euroopa Komisjonile edastanud valeandmeid töötundide kohta, et saada lisarahastust. Kõik seda on tehtud selle nimel, et kõrgkoolides oleks teadureid, keda kõrgkoolid oma rahaliste võimalustega ei suuda enda juures hoida.

„TTÜ on väga hea ülikool, väga pikaajaliste traditsioonidega, tublide õppejõudude ja professoritega,“ rääkis peaminister Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil. „Kui laual on põhimõtteline küsimus, kas meie [valitsuse] soov on teadusarendust rohkem rahastada ja jõuda ühe protsendini, siis see vastus on loomulikult, et on.“

See, kas soovile mõnevõrra lähemale astutakse ja kõrgkoolid europrojektidest hingamisruumis saavad, sõltub jällegi riigieelarve majandusprognoosist, mida rahandusministeerium tutvustab avalikkusele järgmisel esmaspäeval.

Peaminister Jüri Ratas on TTÜs lõpetanud nii bakalaureuse- kui ka magistrikraadi majandusteaduskonnas.

Samal teemal

3. september 2019, 00:19
JAAK AAVIKSOO TOETUSRAHAPETTUSEST: see on väike liiklusrikkumine, mitte kriminaalses joobes 140 km/h sõitmine
2. september 2019, 11:46
ÕL VIDEO | TTÜ TOETUSRAHAPETTUSE SKANDAAL: Aaviksoo möönab, et ülikooli reegleid on rikutud

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee