Eesti uudised

Õunastop alustas: õunu soovitakse enam, kui suudetakse pakkuda (2)

Kristjan Roos, 5. september 2019, 16:52
Politseipargi Õunastopi punkti on õunasõbrad juba avastanud. Õunad on nii popid, et kast saab õige ruttu tühjaks. Foto: Marika Juusu
Pealinlased on hästi omaks võtnud kodanikualgatusliku õunte jagamise idee, mille järgi õunaomanikud saavad liigsed õunad (lasta) viia punktidesse, kust teised linlased saavad neid tasuta võtta.

Nüüdseks on linnas kümmekond Õunastopi punkti ja reedel avatakse õunapunkt ka nelja Mustamäe lasteaia juures. „Inimesed on väga positiivsed ja negatiivset tagasisidet pole peaaegu üldse olnud. Aga õunu on siiski vähe,“ tunnistab ettevõtmise idee algataja ja eestvedaja Marika Juusu.

„Nägin oma silmaga, et kui neljapäeval viidi punkti õunad, oli reede hommikul kast juba tühi. Ütleme nii, et nõudlus on kõvasti suurem kui tootlikkus. Kastid seisavad mõned päevad tühjana. Siinkohal kutsuksingi aiaomanikke üles, et kui neil vähegi õunu üle jääb, oleks väga tore, kui nad viiksid kastidesse rohkem õunu. Inimesed tõesti ootavad, igatsevad ja tahavad neid saada,“ räägib Juusu. Ta lisab, et Omniva toob õunu kohale erinevatel nädalapäevadel.

Näiteks sel nädalal jõuavad Omniva toodud õunad kastidesse reedel.
Õunastopi ettevõtmise eestvedaja sõnul tundub aiaomanikel minevat veel aega teadvustamaks, et selline võimalus on üldse olemas.

Praegu on Juusu sõnul ka selline aeg, kus suveõunade aeg hakkab läbi saama, aga sügisõunad pole veel valmis. „Võib-olla on see nädala küsimus. Ma väga loodan, et kui sügisõunad hakkavad valmis saama, siis hakkavad kastid rohkem täis olema,“ ütleb algatuse eestvedaja optimistlikult.

---------------------
Õunastopi punktide asukohad ja muu info leiab aadressilt ounastop.yu.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee