Eesti uudised

Vanemuine avab 150. hooaja alguse puhul uksed  

Linnaleht, 5. september 2019, 16:49
Vanemuise teatri hooaja avamisest on saanud menukas sündmus, mis meelitab kohale hulgaliselt teatrisõpru. Foto: Aldo Luud
Vanemuise teatri 150 aasta juubeli hooaeg saab alguse reedel, mil teatri suures majas algab kell 15 avatud uste päev.

Teatrihuvilised on teretulnud kogu hoones ning tegemisi jagub nii publikualal kui ka tagaruumides. Kella 15.15–17.15 toimub ringkäik teatri töökodades, kuhu ekskursioonigrupid tavaliselt ei juhtu. Grupid on väikesed ja neisse saab registreeruda ainult kohapeal.

Näitlejatööd tutvustatakse kell 15.15 ja 17 algavas draamatunnis „Valmisolek on kõik“. Vanemuise näitlejad Reimo Sagor ja Kärt Tammjärv annavad väikese ülevaate teatrikunstist, näitavad paari stseeni näitekunsti klassikast ning publik saab kaasa lüüa improvisatsiooniideid pakkudes.

Need, keda huvitab proovisaalis toimuv, on kell 15.30 ja 17.15 oodatud laulumängu „Tartumaa täditütar“ avalikku proovi, kus tutvustatakse lavastuse valmimist ja proovisaali meeleolusid. Publik saab tuttavaks Vanemuise ooperisolistidega ja võib uurida otse tegijatelt, mis on ooperižanris eriti põnevat. Avaliku proovi viib läbi Rasmus Kull.

Kell 17 oodatakse teatrisõpru saali, kus teatri loomingulised juhid ja lavastajad annavad tunni jooksul ülevaate juubelihooaja repertuaarist. Kell 19 algab suure maja eest teatriringreis „Teater Tartus“. Tunniajasel bussiekskursioonil tutvustab kultuuriloolane Enn Lillemets teatriga seotud paiku Tartus.

Kogu päeva on avatud näitusmüük suure maja ees ning pannkoogikohvik teatri terrassil. Üllatuskontserdil fuajees astub publiku ette nii mõnigi näitleja, tantsija ja muusik tavapärasest erinevas rollis. Avamispäeva juhivad Janek Savolainen ja Karl Laumets.

Juubelihooaja avaüritused jätkuvad pühapäeval kella 11–15 vanemuislaste kodukohvikute päevaga. Kohvikud asuvad üle kogu linna, täpsemad asukohad leiab Facebookist ürituse „Vanemuislaste kodukohvikute päev“ juurest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee