Maailm

VÕIT: kohus lubab kukk Maurice’il kireda (4)

Toimetas Aadu Hiietamm, 5. september 2019, 14:30
Kukk Maurice.Foto: AFP/Scanpix
Lääne-Prantsusmaal Rochefort´is lõppes kõmuline kohtuprotsess. Kohtu all oli kukk Maurice, keda naabrid süüdistavad hommikul liiga valjus kiremises. Kohus otsustas täna, et Maurice võib edasi kireda ning hagejad peavad kuke omanikule maksma 1000 eurot hüvitist.

Kurioosne protsess pälvis erakordselt suurt meediatähelepanu. Kukk ise kohtumajas ei viibinud, teda esindas omanik Corinne Fessau, kes elab Oléroni saarel Saint-Pierre-d'Oléroni külas juba 35 aastat.

Naise sõnul kaebas kuke kohtusse linlastest pensionäripaar, kel on tema kanala läheduses suvemaja. Naabrid pahandavad, et Maurice hakkab igal varahommikul valjusti kirema ning segab nende rahu.

Juhtum, mis sümboliseerib lõhet linna- ja maakogukondade vahel, on tekitas Prantsusmaal suurt arutelu. Fessau sõnul külastavad kuke üle kaeblevad linlased vaid paar korda aastas külakest. Tema arvates on lahenduseks see, et inimesed peavad aru saama, et maakoht on ikkagi maakoht, ning seal kuked kirevad: „Ma tahan kaitsta kõiki Prantsusmaa kukkesid!“

Samal teemal

6. juuli 2019, 09:00
USKUMATU: Prantsusmaal algas kohus liiga valjusti kireva kuke üle

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee