Maailm

HOMMIKUMANTLITE JA RÄTIKUTE VAHEL: Ühendkuningriigis konfiskeeriti rekordkogus heroiini (1)

Toimetas Aare Kartau, 5. september 2019, 13:58
Felixstowe'i sadamas peatunud laevalt konfiskeeritud heroiin.Foto: EPA/Scanpix
Ühendkuningriigi ametivõimud pidasid kinni ligi 1,3 tonni heroiini, mille väärtus oleks tänavatel ulatunud 120 miljoni naelani, teatab CNN.

Suurbritannia riiklik kuritegevuse vastane amet (NCA) koostöös piirivalvega leidsid suure koguse heroiini kaubalaevalt MV Gibraltar, mis randus Felixstowe'is. Narkootikumipakid leiti 30. augustil peidetuna rätikute ning hommikumantlite alla. 1297kilogrammise laadungi hulgihind on NCA väitel 27 miljonit naela, ent tänavatel tõuseks see 120 miljonini (ligi 134 miljonit eurot – toim.).

„Tegu on Ühendkuningriigi kõige suurema heroiiniarestimisega ning ühe suuremaga Euroopas,“ teatas NCA uurimisosakonna asedirektor Matt Horne. Mehe sõnul takistas narkootikumide avastamine kümneid miljoneid kasumit, mis jääb nüüd organiseeritud kuritegevusele kättesaamatuks.

NCA ja piirivalve avastasid Ühendkuningriigi suurima heroiinilaadungi.Foto: EPA/Scanpix

NCA luureagendid olid saanud jälile infole, mille kohaselt pidi kaubalaev Felixstowe'ist heroiini Belgiasse Antwerpi sadamasse toimetama. Felixstowe'i sadamas õnnestus Briti ametivõimudel heroiinilast maha tõsta ning see asendada enne, kui laev Belgia poole teele asus. 1. septembril tõsteti heroiinita konteinerid Antwerpis maha ning sõidutati Hollandisse Rotterdami. Seal arreteerisid Hollandi ja Belgia korrakaitsjad isikud, kes laadungit vastu võtsid.

„Konfiskeerimine oli hiiglaslik – sellise koguse suhtes pole võimalik muud sõna kasutada. See takistas ohtlikel narkootikumidel pääseda nii Suurbritannia kui ka mandri-Euroopa tänavatele,“ teatas Felixstowe'i piirivalve asedirektor Jenny Sharp. Samas paigas oli vaid kuu varem tabatud samuti suur heroiinilaadung – 2. augustil konfiskeeritud narkootikumid kaalusid 398 kg.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee