Poliitika

Naist kristallvaasiga visanud kriminaal püsib endiselt Keskerakonna ridades (82)

Dannar Leitmaa, 4. september 2019, 18:10
Foto: TAIRO LUTTER
Kevadel paljastas Õhtulehe ja Eesti Päevalehe uurimus sadu erakondlasi, kes on kriminaalkorras karistatud, aga endiselt parteide ridades. Erakonnad hakkasid toona kiirelt enda ridu puhastama, kuid uute kriminaalkorras karistatud liikmete väljaarvamine ei käi sugugi kiiresti.

Augusti algul kirjutas Õhtuleht 56aastasest Tarmost, kes oli Keskerakonna kurjategijate nimekirjas juba kevadise uurimise ajal. Toona jäi roolijoodikuna karistatud mees erakonna liikmeks, kuid juulis mõistis kohus ta süüdi korduvas vägivallas abikaasa vastu.

Vägivallaepisoode oli Tarmol mitmeid - näiteks eelmisel juulil viskas ta abikaasale kristallvaasiga vastu kulmu. Augustis lõi ta abikaasale rusikaga vastu rinda. Vägivald jätkus ka talvekaamoses, sest naine sai rusikaga vastu lõuga ka detsembris. Jaanuaris kiskus ta abikaasat juustest ja lõi mitu korda rusikaga kehapiirkonda. Veebruaris viskas mees naist taburetiga, mis tabas tema põlve.

Viimane episood pärineb aprillist, kui mees peksis naist rusikaga ja tiris teda juustest. Kõige lõpuks viskas Tarmo abikaasat kausiga vastu pead.

Ehkki viide kurjategijale saadeti ka erakonna peasekretäri Mihhail Korbi ridadesse, siis kolm nädalat hiljem oli Tarmo endiselt erakonna ridades. Järgnenud päringule vastas Vesta Iva valitsuserakonna büroost: "Lähisuhte vägivalda suhtume väga tõsiselt ning antud inimesel pole võimalik jätkata meie erakonna liikmena. Kinnitan, et lähiajal algatame Tarmo erakonnast välja arvamine."

See vastus laekus Õhtulehele 21. augustil. Sellest on möödunud veel kaks nädalat, kuid vägivaldne erakondlane on endiselt erakonna ridades liikmena Äriregistri andmebaasides kirjas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee