Maailm

Pentagon eraldas USA-Mehhiko piirimüüri tarbeks 3,6 miljardit dollarit (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 4. september 2019 17:56
Piiriala Arizona osariigis. Umbes kolmandikku USA-Mehhiko piirist kattis müür juba enne Trumpi presidendiks saamist.Foto: Zuma Press/Scanpix
Pentagon eraldas sel nädalal suure summa USA sõjaväe ehituseelarvest, mis läheb president Trumpi kunagise valimislubaduse, USA-Mehhiko piirimüüri ehitamiseks.

USA kaitseminister Mark Esper andis teada, et eraldas üheteistkümneks piiriäärseks ehitusprojektiks 3,6 miljardit dollarit (pisut enam kui 3,25 miljardit eurot). Esperi kirjas pole küll mainitud sõna „müür“, kuid see pole midagi märkimisväärset, kuna tegemist on kaitseministeeriumi ametliku kirjaga, milles ei kasutata kõnekeelt, mainib ta vaid, et raha kasutatakse projektideks, mille eesmärgiks on ehitada erinevad tõkked piiriäärsetel aladel. Üheteistkümne plaanitava rajatise kogupikkus saab olema umbes 175 miili (umbes 282 km), kirjutab CNN.

Müür seisab USA ja Mehhiko vahelisest piirist umbes kolmandikul juba varasemast ning mõnes kohas pole seda võimalikki ehitada. Kas on maastik selleks ebasobiv või kuulub piiriäärne maa eraomanikule, kes ei lubaks müüri seal ehitada. Ka president ise on juba tagasi võtnud lubaduse, et müür saab olema katkematu ehitis, see-eest loodab ta seda ehitada sinna, kus vähegi võimalik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee