Eesti uudised

Järgmine Nordica juht lahkus ametist (14)

Toimetas Triinu Laan, 4. september 2019 15:17
Foto: Martin Ahven
Selle aasta algusest Nordica lennufirmaga ühinenud finantsjuht Kristi Ojakäär lahkub ettevõttest alates 11. september, kuna on leidnud uue väljakutse väljaspool lennundussektorit.

”Tulin Nordicasse väga pingelisel ajal ja minu peamiseks ülesandeks oli tagada finantsiliselt parim lahendus ettevõtte ärisuuna muutuste toetamiseks. Usun, et see eesmärk sai täidetud ja kuna Nordica peatab lennud Tallinnast oktoobri lõpus, kahaneb märkimisväärselt ka minu rolli koormus. Seetõttu on uue väljakutse vastuvõtmiseks väga sobiv hetk,” ütles Ojakäär.

Samal teemal

Eesti lennufirma Nordica on varasemalt teatanud, et peatab lennud Tallinnast alates 26. oktoober ja keskendub edaspidi tellimuslendude ja riiklike hangete täitmisele nii Skandinaavias, kui ka Põhja-Euroopas laiemalt.

Uus Nordica juht Erki Urva lisas, et Kristi Ojakääru töö finantsjuhina on olnud lennufirmas väga pingeline, kuid oluline on, et selle töö tulemusel on loodud alus muutunud ärisuunal jätkusuutlikult tegutsemiseks. ”Soovin tänada Kristit tema tugeva panuse eest ettevõtte juhtimisse ja soovin talle kõike paremat edaspidiseks,” lisas Urva.

Otsuse, uue finantsjuhi ja juhatuse liikme vajaduse osas teeb Nordica juhtkond hilissügisel. Erki Urva sõnul on Tallinna liinivõrgus lendude peatamine ettevõtte jaoks suur muudatus ja see otsus nõuab ka organisatsiooni ümberstruktureerimist. “Täna on liialt vara öelda kas ja kui siis milliste oskustega inimest me finantsosakonda või juhatusse vajame. Laual on mitmed variandid mille vahel valida, kuid soovin otsuse tegemiseks aega. Ennekõike vajame ettevõttele uues olukorras pikaajalisema vaate loomist,” teatas Urva.

Samal teemal

03.08.2019
Igor Gräzin | Nordica igavene m(a)andumine
02.08.2019
Gunnar Kobin loobus Nordica juhi kohast, sest palk oli liiga kõrge
19.06.2019
Nordica töötajad räägivad suud puhtaks: „bussijuhid“ tulid ja võtsid ettevõtte üle
02.06.2019
Miks lennufirmal Nordica läheb kehvasti?