USAs on metsast seente korjamine karistatav.Foto: facebook.com/Maimeyers6
Toimetas Aare Kartau 4. september 2019 12:27
USAs juhtus eestlannaga kummaline juhtum, kui tema metsast korjatud seened konfiskeeriti ning talle kohtukutse esitati. Kõigele lisaks väitsid politseinikud, et korjatud seened istutatakse tagasi metsa.

Veidrat lugu jagas eestlanna Mai Põhja-Ameerikas elavate eestlaste avalikus Facebooki grupis. Naine oli Eesti seenepiltidest innustust saanud ning Chicago lähedal asuvasse metsa suundunud. Koos tuttavate ning perega ettevõetud retk osutus algselt edukaks – leiti puravikke, riisikaid ning pilvikuid. Äkitselt ilmus aga Mai kõrvale kaks naispolitseinikku, kes karmilt küsisid, mida naine teeb. Selgus, et USAs ei tohi metsas seeni ega muud söödavat korjata.

Politseinikud konfiskeerisid seened ning kuna kohapeal polnud naisel võimalik trahvi maksta, kirjutasid korrakaitsjad ka kohtukutse. Trahvisumma ulatub naise väitel 75-500 dollarini. Hoiatati ka, et kui eestlanna 10. oktoobril kohtusse ei ilmu, ootavad teda maalt lahkudes passikontrollis suuremad probleemid. Kõigele lisaks väitsid politseinikud, et konfiskeeritud seened viiakse metsa uurimiskeskusesse ning istutatakse hiljem tagasi metsa.

Väidetavalt tegutsevad metsas erariietes „seenespioonid“, kes ringi uidates metsal silma peal hoiavad. Eestlanna sõnul oli lool ka osaliselt õnnelik lõpp – politseinikud ei märganud ühte kotitäit seeni, millest naine hiljem sousti valmistas.