Eesti uudised

Rahandusministri pakutud maantee-ehituse rahastamisviis on sisuliselt laen

Majandusanalüütik: Martin Helme otsib võimalusi riigi kehtestatud reeglitest mööda minna 

Asso Ladva, 3. september 2019, 21:30
VÕLG ON IKKA VÕLG: SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor ütleb, et PPP skeem on eesmärgilt ja sisult laenamine.Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia
„Valitsuse praegusi mõtteid PPP kasutamiseks näivad ikkagi enim kannustavat riigi eelarvepoliitikale seatud piirangud, mis ei luba riigieelarvet liialt suurde defitsiiti viia ega riigi laenukoormust liiga kiiresti kasvatada,“ ütleb SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor rahandusminister Martin Helme plaani kohta, mille järgi eraettevõtjad ehitaksid suured taristuobjektid valmis ja riik ostaks need aastate jooksul välja.

PPP ehk avaliku ja erasektori koostööskeem (inglise keeles public-private partnership – toim) on viis, kuidas kiiresti ehitada neljarajalised maanteed Tallinnast Tartusse, Narva ja Pärnusse, kuulutas rahandusminister eelmisel nädalal bravuurikalt. Tema sõnul tuleb teede kiireks kordategemiseks kasutada meetodit, kus erafirmad ehitaksid maanteed valmis ja riik võtaks need 25–30 aastaks rendile. Korraga selliseid suuri projekte riigieelarve ehitada ei võimalda, vaid läheks lõhki, lisas Martin Helme.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

3. september 2019, 20:38
Kas EKRE plaanib suuremat puhastust? Martin Helme: „Iga päev saame ohje paremini enda kätte.“
27. august 2019, 15:23
Komisjon uurib: Helmed saavad raadiosaatega keelatud annetust?

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee